28 meisjes. Zij moesten en hebben dat ook gedaan Haar lem binnen de stad, daarbuiten en over de grenzen presen teren. Hij hield van zijn stad met haar tradities, maar ten aanzien van de bloemenmeisjes ging hij van het standpunt uit, dat zij geen folkloristische poppen mochten zijn. Haarlem met zijn eeuwenoud décor blijft altijd jong, zei hij, en van die jeugd moeten de meisjes getuigen. Het is echter een grote vergissing en die is tijdens zijn leven en na zijn dood nog al eens gemaakt te menen, dat de bloemenmeisjes zijn gróte succes waren. Van Willige heeft veel meer gedaan. Zijn werk voltrok zich voor de buiten staander vaak achter de schermen. Maar wie nagaat, hoe grote omvang de laatste vijftien jaar het VVV-werk heeft gekregen, krijgt misschien enige indruk van het vele werk, dat Van Willige heeft moeten verzetten. Het is hier onbe gonnen werk alle commissies te noemen, waarin hij zitting had en die alle tot doel hadden stad en streek tot grotere bloei te brengen en de erfenis van het verleden te bewaren. Ook dat werk deed Van Willige met hart en ziel. Een volledige opsomming van zijn activiteit is binnen het kader van dit artikel onmogelijk. Maar ik zou toch te kort schieten als ik niet herinnerde aan zijn vrijwillige bezigheid voor de volksgezondheid. Hij is jarenlang secretaris en ten laatste voorzitter geweest van het Haarlemse Wit Gele Kruis. De enorme groei van deze instelling is niet het minst zijn werk geweest. De pauselijke onderscheiding die hem daarvoor werd toegekend, was helemaal verdiend. Op die dag in maart hebben honderden vrienden hem vergezeld naar zijn graf. Zij hebben toen afscheid genomen van een aimabel mens, die vooral Haarlem heel bijzonder aan zich verplicht heeft. Wim Helversteijn

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 30