51 Hij werd gekenschetst als een vlot spreker, die altijd a l'im- proviste het woord voerde. Naast zijn beroepsarbeid heeft Van Marselis Hartsinck zich ten volle gewijd aan het maatschappelijk leven. Hij liet zich hierin leiden door zijn sterk geloof. Zijn belangstelling ging in het bijzonder uit tot de Nederlands Hervormde Kerk. Na enige jaren het ambt van diaken te hebben vervuld, werd hij in 1953 kerkvoogd en in 1959 president-kerkvoogd van de Hervormde gemeente te Haarlem. Daar hij zich zeer aange trokken voelde tot de historische gebouwen, lag het voor de hand dat hij in 1967 voorzitter werd van de Restauratiecom missie van de Grote of St. Bavo kerk te Haarlem. Naast zijn veelomvattende taken was hij vele jaren lid van de gemeenteraad van Haarlem voor de Christelijk Historische Unie en o.a. voorzitter van Clubhuis ,,d'Appelaar". Met een ongekende ijver, hij ging iedere morgen, vóór zijn eigen werk, naar de Grote Kerk, heeft hij zich geheel ingezet voor zijn mooie, doch vaak zo moeilijke activiteiten. Naast de zakelijke kant van al deze arbeid heeft Van Mar selis Hartsinck in de omgang met mensen zich door zijn innemend en belangstellend optreden vele oprechte vrienden gemaakt. Een en ander bleek bij zijn verscheiden door het immense verdriet en de grote dankbaarheid die zich bij ieder, die met hem te maken had gehad, manifesteerde. Als mens was Van Marselis Hartsinck een man meteen on verwoestbare humor, die echter met ieder een eerlijk en open contact onderhield en in stilte in zijn leven op ongekende wijze aan alle kanten zijn medemensen heeft geholpen. De waarde hiervan wordt nog in grote mate versterkt doordat hij nim mer hierover iets uitte of ergens prat op ging. In 1930 trouwde hij met mejuffrouw G. Veldhuyzen van Zanten, uit welk huwelijk twee zoons en een dochter geboren werden. Een halfjaar voor zijn overlijden mocht hij met zijn vrouw, die hem in zijn leven zo trouw ter zijde stond, de veertigjarige echtvereniging herdenken. Hij laat een grote, lege plaats achter, bij zijn gezin dat hem

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 53