59 - staande en gelegen aan de westzijde van de Lange Veerstraat, over de Korte Veerstraat, genaamd de Koffystamper, voor zien van een ruim voorhuys met een kas, een met goudleder behangen en gelambriseerde zijkamer met een bedsteede en hangkas, vervolgens een gang, een groote geschilderde be hangen gelambriseerde en geplatfonneerde binnenkamer, waarin een bedsteede en schoorsteen met schilderstuk, voorts een portaal met twee kassen en een overwulfde provisiekelder, waarnevens een plaats en keuken met haardstede, regen- en pompwaterspompen, aanregtbank etc., ten einde de gang een behangen en gelambrisseerde agterkamer, waarin een schoor steen met een schilderstuk en verdere commoditeyten, boven een groote afgeschooten kleer- en andere zolder met een bed steede en kas, hoger een doorgaande vliering, waarooven nog een kleinder dito, agterboven nog een meydenslaapkamer, met een bedsteede, waarbij een turfzolder, voor onder dit huys nog een extra groote lugtige overwulfde kelder, uitkoomende aan de straat, belend ten zuiden Thomas Doyer Asz., ten noorden Matthijs Bosman en agterstrekkende aan de huysen in de Anegang."14 Zijn zoon, Jan Cornelisz. de Koning ver koopt tenslotte op 16 oktober 1805 het huis aan Cornelis van Amesvoort voor ƒ1200,4® Volgens een notariële akte be woont Cornelis van Amesvoort, winkelier, in 1815 nog steeds het pand Lange Veerstraat wijk 3 nr. 18 (later Lange Veer straat 38).16 Tot slot zullen wij verder trachten een beeld te geven van de bewoners van het gedeelte Lange Veerstraat tegenover de Korte Veerstraat, te beginnen met het meest rechtse huis, dat de nu lege plek eertijds heeft gevuld (dit was in de 19e eeuw wijk 3 nr. 17 en later Lange Veerstraat 36). Het huis nr. 36 werd in 1829 17 bewoond door 2 gezinnen met 4 inwoners, te weten: a. Leendert Backer Overbeek, 35 jaar oud en van beioep controleur van het kadaster, die echter in 1839 niet meer op dit nummer voorkomt. b. Jacobus Mons, geboren in 1800 en van beroep apothe ker. In ca. 1872 wordt de apotheek een firma, tesamen met

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 61