75 ter hoogte van de steen genomen zijn. Figuur 1 geeft een over zichtsfoto, figuur 2 een sterkere vergroting van het midden stuk. Het opschrift op dit middenstuk luidt: Dit Huijs kan t wijs beleydt Der magistrade tonen De grontslagh wierdt geleydt Van vier Rodenton Sonen Johan Sylvius JVicolaus Steijn Henricus Waltis Joachem Craij Anno 1660, 23 Julij Dit las ook Allan 2 er op. Maar hij vond het, althans ge deeltelijk, onverklaarbaar: Ook Hoeben 3 heeft het niet be grepen. Deze meende, dat de vier Rodenton Sonen de re genten van het arme kinderhuis waren. Als we de foto echter nog eens goed bekijken en letten op de d van Rodenton, dan is het duidelijk, dat er behalve de haal naar boven ook nog een haal naar beneden aan deze letter zit, zodat hij met even veel recht als een g gelezen kan worden. Dan staat er dus Rogenton en dan zijn we niet meer zo ver van Regenten Sonen af. De steen zal wel wat afgesleten zijn en toen de let ters opnieuw ingehakt en zwart gemaakt werden heeft men fouten gemaakt en o.a. van Regenten Rogenton gemaakt. Want oorspronkelijk heeft er Regenten gestaan. Dit weten wij uit de 18e eeuwse beschrijving van het arme kinderhuis door Pieter Langendijk,4 die meedeelt, dat op deze steen staat: Dit Huis kan 't wijs beleid Der Magistraat betoonen De grondslag wierd geleid Door vier Regenten zoonen enz- Men kan mij tegenwerpen, dat Langendijk waarschijnlijk ook niet nauwkeurig is in zijn spelling. Zou hij het woord „Regenten" werkelijk goed gelezen hebben? Om hier zeker heid te krijgen moeten wij nagaan of de vier genoemden werkelijk regenten-zonen waren. Dit blijkt inderdaad het

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1970 | | pagina 77