lem' in Haarlems Dagblad gedurende de winterperiode 1968-'69 en 1969-'70. Van de hand van de adjunct gemeente-archivaris, Drs. J. J. Tem- minck verscheen in de Fibula Heemschutreeks (Van Dishoeck, Bussum) „Haarlem vroeger en nu". In het beperkte kader dat hem ter beschikking stond is de schrijver er in geslaagd op boei ende wijze verslag te doen van het ontstaan en de geschiedenis van Haarlem. Met zijn goed verzorgde afbeeldingen en foto's vormt het boekje een betrouwbare gids van onze stad. Ontwikkeling van de Vereeniging Haerlemin 1971. Het jaar 1971 is voor onze vereniging in het algemeen gunstig verlopen. Op 1 januari 1972 bedraagt ons ledenaantal 1110. Door overlijden zijn ons in 1971 vrij veel leden ontvallen, terwijl enige leden door vertrek uit de stad, wegens hoge ouderdom of om persoonlijke redenen bedankten. Hoewel zich gelukkig ook een behoorlijk aantal nieuwe leden aanmeldde, is het totale aan tal toch wat verminderd vergeleken bij januari 1971. Wij hopen dat deze daling zich niet zal voortzetten, doch zal verkeren in een toename. Dankbaar zijn wij voor de inspanning van verschillende onzer leden om nieuwe leden aan te brengen. Zonder anderen te kort te doen, mogen hier in 't bijzonder genoemd worden onze leden, de heren L. Braakman en Mr P. Robert van wie wij reeds meerdere opgaven van nieuwe leden mochten ontvangen. Moge hun goede voorbeeld navolging vinden! Onze jaarvergadering werd gehouden op vrijdag 25 juni 1971 in de Gehoorzaal van de Teylers-stichting. Daartoe hadden Direc teuren van die Stichting hun zeer gewaardeerde toestemming ver leend. Na een inleidend woord van de voorzitter, waarin hij en kele van de voornaamste verrichtingen van onze vereniging rele veerde, werden de notulen van de vorige jaarvergadering voorge lezen en goedgekeurd. Vervolgens werd de penningmeester met dank gedechargeerd en een nieuwe kascommissie benoemd, be staande uit de heren: V. A. Blikslager, G. Brouwer en A. M. Barnhoorn. Na beëindiging van het huishoudelijke gedeelte ver toonde de heer J. H. van Borssum Buisman, adjunct conservator van de kunstverzamelingen en kasteleijn der Stichting, met toe- 11

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 13