lichting, de Teylerfilm. Met deze film werden de interessante en kostbare collecties in het Teylermuseum op duidelijke wijze on der de aandacht gebracht. Tot slot lieten de heer en mevrouw Enschedé de aanwezigen genieten van enige amateurfilmpjes van vroegere Luilakwandelingen en een excursie naar Enkhuizen. Bestuur. Tot ons aller leedwezen heeft begin september 1971 ons bestuurs lid, C. Wiegel, zijn echtgenote verloren. Door een smartelijk lijden, dat zij dapper heeft gedragen, was voor mevrouw Wiegel- Weber helaas geen herstel meer mogelijk. Met dankbaarheid her inneren wij ons haar grote belangstelling voor onze vereniging. Vaak vergezelde zij haar man naar onze lezingen en excursies. Toen de heer Wiegel door ongesteldheid de leiding van de Lui lakwandeling op 16 mei 1970, welke hij had voorbereid, niet op zich kon nemen, heeft mevrouw Wiegel haar man op voortreffe lijke wijze vervangen, zoals reeds vermeld in het jaarverslag 1970. Vele leden zullen dan ook aan haar een goede herinnering bewaren. De periodiek aftredende bestuursleden Japikse, Van der Steur en Warnaars, die zich alle herkiesbaar gesteld hadden, werden in de jaarvergadering op 25 juni 1971 bij acclamatie herkozen. Tot onze spijt heeft ons lid, H. E. Stenfert Kroese ons bestuur ver laten in verband met zijn aftreden als directeur van de Erven F. Bohn n.v., waardoor tevens onze jarenlange relatie met die uit- geveren is beëindigd. De heer Stenfert Kroese is in de jaren 1956 t/m 1959 secretaris geweest. Onze vereniging is hem voor de vervulling van die taak en voor zijn werk voor de redactie van ons jaarboek veel dank verschuldigd. In 1971 vergaderde ons bestuur zes keer in de Tadema-kamer van de Hoofdwacht. Onze nieuwe uitgever. Wij prijzen ons gelukkig ons lid K. C. Schuyt bereid gevonden te hebben onze uitgaven en de ledenadministratie voortaan te be hartigen. De uitgeverij Schuyt en Co., gevestigd in het zeventien de eeuwse pand Gedempte Oude Gracht 35, is er inmiddels in 12

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 14