en naar het nieuwe gebouwen-complex van de Hofjes van Bere- steyn en Codde-Spoorwater, dat in de nabijheid van de kathe draal gelegen is. De heer Joh. W. B. Beijk, secretaris van de Volkskunde Commissie onzer vereniging, auteur van het in 1948 door het St. Jacobs-Godshuis te Haarlem gedrukte en uitgegeven, interessante en goed geïllustreerde boek over de nieuwe St. Bavo, is onze deskundige en onvermoeibare gids in de kathedraal. In het nieuwe hofje, dat door de architecten Jan en Nico van der Laan werd ontworpen en een zeer verzorgde indruk maakt, wer den wij ontvangen door de Regenten, de heren Laane en Beynes. Een korte geschiedenis van deze hofjes wordt verstrekt aan alle bezoekers, die - evenals in de kathedraal - ten getale van 130 waren opgekomen. 26 april: De heer P. Jongens, hoofd van de Afdeling Monumen tenzorg van het Bedrijf van Openbare Werken van Haarlem en secretaris van de Haarlemse Schoonheids-commissie, hield een causerie over „Goed wonen in de Oude Stad". Aan de hand van door hem zelf gemaakte kleurendia's voerde de spreker zijn toe hoorders door de Haarlemse binnenstad, waarbij veel weinig be zochte en soms onbekende plekjes worden bekeken. Voorbeelden hoe door het opknappen van oude pandjes vaak zeer aanvaard bare woningen verkregen kunnen worden, tonen aan dat het wonen in de oude stad in een vertrouwde omgeving voor velen aantrekkelijk kan zijn. Terecht wordt dan ook in de laatste tijd - ook in andere steden in ons land - de sanering op andere wijze aangepakt. Er wordt niet meer rigoreus gesloopt, waardoor lange tijd grote gaten in de stad een troosteloze aanblik blijven bieden, daar nieuwbouw ter plaatse door de huidige hoge kosten niet van de grond komt. De causerie trok veel belangstelling, vooral ook van jongeren. 29 mei: De Luilak-wandeling - ook dit maal weer voortreffelijk georganiseerd door ons bestuurslid C. Wiegel - voerde naar Spaarndam, waar gewandeld werd langs de Slaperdijk en het Spaarne met fraai uitzicht op de Mooie Nel en de Stompe Toren van Spaarnwoude en verder langs het oude fort terug naar het dorp. In de oude Ned. Hervormde dorpskerk, hield de heer G. van den Beidt, leraar in de geschiedenis en Spaarndammer 14

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 16