tie van het Frans Halsmuseum in „avondtoilet" bezorgde ons museum in Engeland en Amerika de faam van het „Candlelight Museum"! De uitbreiding van de (hand)bibliotheek is van het begin af ge baseerd geweest op de wens dat deze t.z.t. t.b.v. het publiek zou worden aangewend, zodra de daarvoor vereiste ruimte zou zijn geschapen. Bij verschijning van dit artikel is zulks t.a.v. de afde ling Moderne Kunst reeds gerealiseerd. Hoewel het hier niet de plaats is om alle aanwinsten te vermelden, memoreer ik dank baar de genereuze geste van de erven Voet, die in 1948 de juist aan onze bibliotheek ontbrekende 30 delen van Oud-Holland schonken. Niettegenstaande de betrekkelijk geringe gelden voor aankoop voor schilderijen, beeldhouwwerken en kunstnijverheid, zowel oud als modern, kon toch nog een 33-tal oude meesters van be tekenis worden verworven, niet meegerekend de vele werken op het gebied van de moderne kunst, alsmede objecten als Haarlems zilver, koper-, tin, appliques, kronen, meubelen, porcelein enz. Alphabetisch konden in de periode 1950/1971 de navolgende schilderijen aan het gemeentelijk kunstbezit toegevoegd worden, niet zelden dank zij de financiële steun van „de Vereniging Rem brandt": Barbiers, P. Bz. Zelfportret ca. 1826 cat. 673. Portret van de stillevenschilderes Maria Geertruida Snabilié, echtgenote van P. B. Barbiers ca. 1826 cat. 673a. Beyeren, A. of I. van Duynen. Visstilleven cat. 724. Bois, Guiljam Daniëlsz. du. Duinlandschap met St. Bavo in de achtergrond, nieuwe aanwinst 1971. Brekelenkam, Quiringh Gerritszvan. Doktersbezoek cat. 484a. Claesz-, Pieter. Vanitas-stilleven 1625 cat. 734. C. C. van Haarlem. Jongenskopje cat. 732. Cuyp, Aelbert. Een haan met drie kippen cat. 662. David, Gerard. Drieluik cat. 600. Decker, C. Grote kerk of St. Bavo gezien vanaf de zuidzijde 1658 cat. 733. Dusart, Cornelis. Het dorpsfeest 1684 cat. 84a. 175

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 177