om deze eenzijdigheid te doorbreken. Eveneens in alfabetische volgorde volgen hier de 30 kunstwerken die in het kader van de recuperatie aan de verzamelingen konden worden toegevoegd: „Het marktplein te Haarlem met de Grote of St. Bavokerk" en „Gezicht op het landgoed Elswout te Overveen" van G. A. Berck- heyde; „Gezicht op Haarlem uit het Noord-Westen" van A. J. van der Croos; „Elegant Gezelschap in een Klassiek Interieur" van Dirck van Delen; „Winterlandschap" van J. Josephsz. van Goyen; „Stilleven" van Willem Gerritsz. Heda; „Het Marktplein te Haarlem met de Grote of St. Bavokerk" door Dirck Maas en Adriaen Oudendijk; „De aanbidding der herders" door Carel van Mander; twee vleugels van een triptiek met voorstellingen uit het leven van Joachim en Anna, toegeschreven aan de Mees ter van Alkmaar; „Bosgezicht" van Petrus Marius Molijn; „Voorstelling van een episode uit de verovering van Amerika" van Jan Mostaert; „Allegorie op de vergankelijkheid" door Hen- drick Gerritsz. Pot; „Stadsgezicht" van Johannes Hubertus Prins; „Raamgracht te Haarlem bij de Doelstraat met op de achter grond de toren van de Nieuwe Kerk" door Cornelis Springer; „Tuinfeest" door Esaias van de Velde; „Stilleven met oesters" van Jan Jansz. van de Velde; „De heilige familie" door Jan Cor- nelisz. Vermeijen. In 1953 en 1958 werden daaraan nog toegevoegd: „Winterland schap" door Cornelis Beelt; „Vrolijk Gezelschap" door Richard Brakenburgh; „Roverijtgen" van Pieter Codde; „Feestelijke maaltijd" door Dirck Hals en Dirck van Delen; „Feestelijke maaltijd buiten" door Dirck Hals; „Rivierlandschap" van Frans de Hulst; „Boerengezelschap" van Jan Miense Molenaer; „Mu sicerend Gezelschap" eveneens van Jan Miense Molenaer; „Het Veer" door Salomon Jacobsz. Ruysdael; „Stilleven" van Floris van Schooten; „Berglandschap" door Esaias van de Velde; „Paardemarkt" van Wouterus Verschuur; „Jachtscène in rivier landschap" door Philips Wouwerman; „Soldatenkamp" eveneens van Philips Wouwerman. Vermeldenswaard zijn ook de geschenken aan het museum, die in deze periode uit legaten enz. werden verworven. Naast de col lectieve legaten van mevrouw G. Wallbrink-Oud en jhr. F. Te- 178

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 180