werd de verzameling dia's van schilderijen en beeldhouwwerken jaarlijks uitgebreid en bevat deze, behoudens de individuele dia's, thans drie series met begeleidende viertalige tekst. Momenteel functioneert deze collectie mede ten bate van het on derwijs op de scholen, waarvan de leerkrachten de dia's gratis kunnen betrekken. Een kapitale aanwinst in deze sector waren de ruim 1000 lichtbeelden, die ondergetekende op een reis naar Amerika in Washington verwierf. Eveneens ten behoeve van het educatieve werk werd een syste matische verzameling gekleurde reprodukties aangekocht naar werken van klassieke moderne meesters - het „Papieren Mu seum" - dat op geregelde tijden ten behoeve vooral van de schooljeugd met begeleidende tekst werd geëxposeerd in het Mu seum Het Huis van Looy en gebruikt bij de rondleidingen van de schooljeugd. Rondreizende tentoonstellingen van reproduk ties naar kunstwerken en kunstnijverheid, internationaal en van alle tijden, bevorderen het esthetisch onderwijs op de middelbare scholen. Een gebeurtenis van grote draagwijdte was de vervaardiging van de film „Een portret van Frans Hals", op initiatief van de wet houder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer D. J. A. Geluk, in de nachtelijke uren tijdens de Frans Halstentoonstelling, on der regie van Frans Dupont, door N.V. Multifilm te Hilversum. Deze zeer geslaagde (en bekroonde) film kan worden gewaar deerd als een blijvend monument voor Frans Hals en geeft nog steeds bij talrijke vertoningen zijn cultureel rendement. Sedert de instelling van de jaarlijkse Frans Halsdag op 1 september 1966, waarbij het publiek o.a. gratis toegang heeft tot het mu seum, is de Frans Hals-film het zinvolle hoogtepunt van de her denking van Hals' sterfdag. De Frans Halstentoonstelling met 270.000 bezoekers en een ba tig saldo van 230.000,- is het grootste evenement geweest in het directoraat van ondergetekende. Een uitvoerig verslag hier over vindt men in het Jaarboek van de Vereeniging Haerlem, 1962, blz. 150 e.v. Tenslotte zij - niet zonder trots - vermeld dat het Frans Hals- 182

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 184