museum het eerste museum des lands is geweest dat werd voor zien van een supersonische nacht—veiligheids installatie, die reeds functioneerde tijdens de Frans Halstentoonstelling. Mo menteel zijn bovendien plannen gemaakt voor het aanbrengen van een 300-tal individuele contactpunten ter beveiliging van diefstal overdag, terwijl inmiddels reeds tal van losstaande ob jecten door alarm-systeem overdag tegen diefstal zijn beveiligd. Tegen brandgevaar wordt permanent „gewaakt" door de beken de „Cerberus"-installatie, zodat de preventie - dank zij ook een aantal extra interne maatregelen - menselijk gesproken opti maal is verzekerd. Ten aanzien van de administratie kan worden opgemerkt dat het „huishoudboekje" met gemarmerde kaft uit 1946, waarin optel sommetjes overzicht en verantwoording gaven van de kleine uit gaven, thans het bijna ondenkbare voorspel is gebleken van een all round „bedrijf", waar administrateur G. Wolsink met zijn kleine staf het schip van administratie (dat soms de allure van een mammoettanker dreigt aan te nemen) in de juiste koers houdt. De restauratie en het onderhoud van exterieur en interieur waar nodig in samenwerking met Monumentenzorg kwam tot stand door het vakmanschap van tal van toegewijde medewerkers bij de Dienst van Openbare Werken, meestentijds onder supervisie van ir. H. A. Breuning. Zonder zijn „waardigheid" aan te tasten gaven zij het historisch monument een jong gezicht. Diverse ob jecten van restauratie en renovatie, zoals de Renaissance-zaal, de Kapel, de Halsen-zaal, de zolderruimten, de entrée, de oostelijke kabinetten, de foyer c.a., de 17e eeuwse hoofdgevel enz. vindt men uitvoerig gememoreerd in meergenoemde jaarverslagen. Eén object van betekenis kon door de toenemende financiële zorgen van het gemeentebestuur niet worden gerealiseerd: de reeds in 1960 geplande schuilkelder voor ALLE zich in Haar lem bevindende cultuurschatten, met - daarboven - zalen met een corridor, aansluitend aan de bovenlichtzaal in de noordelijke vleugel. Eveneens niet gerealiseerd werd de slepende restauratie van de 183

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 185