erfgenamen schonken Teisterbant de bel, die de laatste jaren steeds naast diens bed had gestaan, hangende aan een standaard, waarop een inscriptie werd aangebracht, naar tekst van Bomans, luidende: Ik stond bij Thijm naast 't ledikant, thans zing ik door in Teisterbant. Sedert werd iedere officiële bijeenkomst in de sociëteit door een slag op die bel geopend. Gedurende Bomans' 5-jarig presidentschap heeft hij aan de so ciëteit karakter, kleur en plaatseüjke en al spoedig landelijke be kendheid gegeven. Een der leden heeft hem in een limmerick eens als volgt getypeerd: Van Teisterbant was hij de stichter, een durver, een denker, een dichter. Met zijn laaiende geest is hij het geweest, die maakte de Spaarne-stad lichter. Toen hij ruim een jaar president was, zou hij de sociëteit bijna zijn ontvallen door zijn ballontocht voor een reportage op Ko ninginnedag 1951 met Nini Boesman, die ongelukkigerwijs ein digde met een in zee storten in Zandvoort, waarbij de ballonvaar ster en haar gast nauwelijks konden worden gered. Over deze tocht en zijn onfortuinlijke afloop heeft Bomans destijds een ar tikel geschreven voor het Haarlems Dagblad, een opstel, dat in geen van zijn bundels is opgenomen, en waarvan wij enige ge deelten citeren: „De parallel van de boulevard verschoof zich plotseling tot een diagonaal, die onze mand dwars doorsneed; we zagen de heftig toeterende file van auto's onder ons voorbijglijden en dreven on herroepelijk de zee in. Het siert mevrouw Boesman dat zij op dat ogenblik een landing op het strand niet riskeerde. Het was er, met deze Koninginnedag voller dan anders zo vroeg in het jaar het geval is. Ik trok m'n jasje en schoenen uit en stelde mevrouw 189

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 191