deel. Maar tegelijkertijd, en daar doorheen het besef, dit is het dus, doorleef het bewust. Er waren nog wel andere gedachten en gewaarwordingen, doch slechts deze acht ik, als meest onper soonlijke, voor mededeling vatbaar. Ik kon niet zien dat op de kust reeds reddingspogingen waren begonnen. Toen ik op het punt stond het op te geven, want ik kón niet meer, zag ik plotse ling dat zes mannen in zee een levende keten vormden en ons elk een balk toeschoven. We waren gered!" Bij het weerzien van hun president in de sociëteit uitten de in grote getale opgekomen leden in alle toonaarden hun gevoelens van dankbaarheid en enthousiasme voor de behouden terugkeer. Ettelijke Teisterbanders bleken door het voorval te zijn geïnspi reerd tot een gedicht, waaronder Hans van Zijl, Harry Prenen en W. L. Ali Cohen. Prenen's vers luidde: De lucht hief hem omhoog, de zee trok hem omlaag; maar hij, zoals de leeuw van Zeeland's zilte wapen ontworstelde en ontkwam, al was 't een bange vraag hoe lang hij amper aan nog kracht bijeen kon rapen totaan de laatste tel, tot op het kantje af; De goede fee die hem haar zegen gaf strooit nu weer bloemen uit, Goddank niét op een graf. Tijdens zijn presidiaat heeft Bomans een jaar met zijn echtge note in Rome gewoond, gedurende welke periode het voorzitter schap van Teisterbant is waargenomen door de vice-voorzitter, de kunstzinnige Haarlemse advocaat, mr. L. Ali Cohen. Zijn er varingen en belevenissen in Rome zijn, zoals men weet, in boek vorm uitgegeven („Wandelingen door Rome"), nadat zij eerst in een weekblad waren verschenen. De datum van zijn vertrek naar de Heilige Stad begin maart 1953 viel ongeveer samen met zijn 40e verjaardag. Dit betekende een dubbele aanleiding voor zijn vrienden hem en zijn vrouw een diner aan te bieden, welke gebeurtenis natuurlijk plaats vond in de gewelven van Teisterbant. Tot deze vrienden behoorden on der meer: Adriaan (Jany) Roland Holst, Anton van Duinkerken, 191

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 193