Mari Andriessen, Emmy van Lokhorst, het echtpaar de Kat-van Zijl, de schilder Kees Verwey, Tjebbo Franken, Harry Prenen, Jan Mul, de componist-musicoloog Wouter Paap, het echtjaar Schröder-van Gogh, de pianiste Lia Palla en de journalist Joop Lücker, alle met eventuele echtgenoten. Onnodig te zeggen dat het diner feestelijk was. Spirituele en har telijke toespraken van Van Duinkerken, Roland Holst (die de jubilaris twee kwatrijen opdroeg die hij zojuist in de trein had gedicht en die Bomans kwalificeerde als een gevallen - zijn het zacht gevallen - engel). Emmy van Lokhorst en Harry Prenen (in dichtvorm) werden afgewisseld met vier-handig pianospel van Lia Palla en Wouter Paap van een door laatst gemelde speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd werk. Ook werd tijdens de maaltijd een „akte van vriendschap" gepasseerd ten overstaan van „Notaris Johannes Perkament". Bij deze akte verklaarden de 32 comparanten het volgende: „dat zij kennis hebben genomen van het bericht, dat de heer Godfried Bomans en diens echtge note Gertrud (zich ook noemende de schrijvende Pietsie) Bo mans-Verschuere, beiden wonende te Haarlem, Zonnelaan 17, het plan hebben opgevat ons land te verlaten om zich gedurende ten minste een jaar metterwoon te vestigen te Rome (Italië); dat zij door dit bericht zijn geschokt, aangezien de uitvoering van gemeld plan voor comparanten betekent een verdwijnen (zij het tijdelijk) van twee der meest waardevolle figuren uit hun vriendenkring; dat zij zich gedrongen voelen uiting te geven en hierbij uiting ge ven van de navolgende gevoelens: 1. van droefheid terzake van het aanstaand afscheid van ge meld echtpaar; 2. terzelfder tijd echter van dankbaarheid van alle tot heden van gemeld echtpaar ondervonden vriendschap; 3. van trouw en aanhankelijkheid; wordende de ouds-hollandse zegswijze „Uit het oog, uit het hart" door comparanten ten aanzien van bedoeld echtpaar ten deze uitdrukkelijk uitge sloten en als niet geschreven beschouwd; 4. van hoop op een aangenaam verpozen door gemeld echtpaar in voornoemde stad Rome en tevens van hoop op een spoe- 192

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 194