dig weerzien, hetzij in Rome, als logé, subsidiair paying quest, hetzij in ons geliefde vaderland. Wijders verklaarden de comparanten zich, zo tezamen als ieder afzonderlijk hierbij wel en hoofdelijk te verbinden om hun ge voelens van vriendschap jegens Godfried Bomans voornoemd gedurende hun betreurde afwezigheid getrouwelijk te bewaren en te conserveren, teneinde hun deze bij hunne terugkeer in het vaderland weder onbezwaard en integraal te kunnen en mogen aanbieden. Hierna vervolgde de akte: „En verschenen voor mij, notaris, mede de heer en mevrouw Godfried en Gertrud (zich ook noemende en schrijvende Pietsie) Bomans voornoemd, die verklaarden gemelde verbintenis te hun nen behoeve te accepteren en de daaraan voorafgegane gevoels uitingen voor kennisgeving aan te nemen. Verklarende zij ten aanzien van bovenbedoelde oud-hollandse zegswijze, hunnerzijds te willen trachten deze, althans ten op zichte van de comparanten in kwestie, eveneens als niet geschre ven te beschouwen, althans voor zover dit in een schoon land als Italië redelijkerwijze van iemand verlangd kan worden." Getuigen waren de portier Spoor in zijn lichtblauw ambtskos tuum met pet, en diens echtgenote. Enige dagen later volgde een afscheidsbijeenkomst voor de sociëteitsleden, wederom culmine rende in een maaltijd. Ook hier werden uiteraard vele hartelijke woorden gesproken, alle getuigende van de hechte band die in de afgelopen vier jaar tussen de leden en hun president was ge groeid. Een hunner uitte zich in dichtvorm en droeg het volgen de vers voor: Uw sprong over de Apenijnen Thut Teisterbant und Haarlem weinen Wij plengen droef een bittere traan vol jaloezie op t Vaticaan Zij trekken naar het schone Rome, maar anders toch dan Kloos z'n dromen zullen zij eens weeromme komen 193

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 195