Dat is de troost voor t vaderland want Godfried hoort bij Teisterbant! Ter gelegenheid van de viering van de vierde verjaardag der so ciëteit ontving Teisterbant van zijn afwezige president een geluk wens vanuit Rome, in de vorm van een Herderlijk Schrijven. Hier volgen gedeelten uit dit kostelijk staal van Bomans specifieke humor: „Sta Uw in ballingschap levende president toe, dat hij, uiting ge vend aan zijn medeleven met de viering van dit feest, zijn toe vlucht neemt tot een middel, gewoonlijk alleen door bisschop pen en kardinalen gehanteerd: een herderlijk schrijven. Wil hier bij niet uit het oog verliezen, dat ik sinds een half jaar in Rome woon en dus meer dan anderen aan die verleiding ben blootge steld. Ik heb hier veel over Haarlem nagedacht. Als ik in het Collos- seum stond, dacht ik aan het H.F.C. terrein. Steeds opnieuw werd ik getroffen door het verschil tussen beide sportgelegen- heden. In de Sint Pieter dacht ik aan onze oude Sint Bavo en vond telkens de laatste mooier. En in de Catacomben van Ca- lixtus dacht ik aan de gewelven van Teisterbant. Ik liep achter de pater aan die mij rondleidde: een beste man, maar geen Spoor. En ik dacht: wat zou een blauw habijt en een pet hem goed staan. Ook had ik medelijden met degenen, die in deze ca tacomben zijn bijgezet. Zij zijn namelijk dood. Ook hier weer een kenmerkend verschil met Teisterbant. Bovendien hebben de meesten hunner een onberispelijk leven geleid en zijn of Heilig, of zalig of ingespannen bezig dit te worden. Kom daar bij ons eens om. Ik las gisteren in de Osservatore Romano, dat U in het bezit van een tafelbiljart, een billiardo di tavola, zijt gekomen. Is dit zo? Ik kon in Vaticaanse kringen geen bevestiging krijgen. Kardinaal Ottaviani, die gewoonlijk wél ingelicht is, schudde twijfelend het hoofd. Hij zag het niet graag. Geloof me, zei hij, wij hebben op het punt van schisma's en scheuringen tweeduizend jaar erva ring. Zulke dingen beginnen met biljarten, maar ze eindigen met bridgen. 194

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 196