diose wijze gevierd, met als hoogtepunt de openbare opvoering van een bewerking van David Koning van het beroemde werk van Friedrich Feher „De Roverssymphonie", waaraan naast le den van Teisterbant medewerkten solisten van de Nederlandse Opera en het volledige Noordhollands Philharmonisch Orkest, voor deze gelegenheid onder de bezielende leiding van Teister- bant's bestuurslid, de hoboïst Jacques Moolenijzer, die in de tot standkoming van deze opvoering een zeer groot aandeel had ge had. De grote concertzaal was uitverkocht, tout Flaarlem was aanwezig, alle heren met bolhoed en zwarte snor, welke zij aan de ingang in ontvangst hadden moeten nemen en de gehele avond (en nacht - er was bal na afloop) moesten blijven dragen (de hoofdpersonen uit het stuk waren nl. alle zo uitgedost). Toen Bomans vanaf het podium de avond opende keek hij eerst ge amuseerd de stampvolle zaal rond, waarin een leger van bolhoe den en snorren, waaronder zich menig Flaarlems notabele be vond. „Dit hebben we in vijf jaar toch maar bereikt!" consta teerde hij onder daverend applaus. De lustrumviering eindigde met een geanimeerd diner in de Vleeshal, tijdens hetwelk de beeldhouwer prof. Bronner tot ere lid werd benoemd. Flier maakte een der leden zich tot tolk van allen, door voor te dragen: Rei van Teisterbanders bij de viering van het eerste lustrum en van de terugkeer van hun president. Wij Teisterbanders blij van geest Ten lustrum gaan op 't Vleeshalfeest En willen ook den Godfried groeten, den praeses met de grote voeten die weergekeerd is, - onbevreesd Die na zijn lange verre reizen door d'ltaliaanse paradijzen naar 't slek der kleine Spaarne-werreld na veertien maand' is teruggedwerreld 197

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 199