de druk van de er boven liggende grondlagen en het verkeer dat er over is gegaan werd verbrijzeld, te herstellen of te reconstrue ren. Met dikwijls eenvoudige, doch met zorg en overleg gekozen middelen zijn vaak prachtige resultaten bereikt. Ontvangsten en rondleidingen. 13 juli: Drie regenten van het Proveniershuis te Edam werden door de voorzitter en de secretaris op de Hoofdwacht ontvangen en vervolgens langs Haarlemse hofjes rondgeleid. 7 oktober: Voor eenzelfde programma verleenden voorzitter en secretaris hun medewerking aan een groep dames van de Doops gezinde Gemeente te Heemstede onder leiding van Mevr. Hoeke- ma-van der Zwaag en Mevr. van der Linden-Spoelder. Zuid Kennemer Historisch Streekmuseum. In 1971 is door de heer A. A. M. de Jong, student in de geschie denis te Leiden, met voortvarendheid gewerkt aan de samen stelling van een inventaris van originele voorwerpen van cultuur historische waarde met betrekking tot de geschiedenis van Zuid Kennemerland. Deze inventaris is nodig als grondslag voor het opbouwen van een collectie en documentatie van het te stichten museum. Op initiatief van onze vereniging is een commissie, bestaande uit de heren Ihr. Mr. C. C. van Valkenburg, Mr. H. E. Phaff, Th. Hoog, A. G. van der Steur en Mr. C. W. D. Vrijland, gevormd, met het doel een „Stichting tot oprichting en instandhouding van het Historisch Streekmuseum Kennemerland" in het leven te roepen. Schenkingen. Met grote dankbaarheid moge hier melding gemaakt worden van twee royale schenkingen: van de heer H. F. Heerkens Thyssen Sr. ontvingen wij twee honderd en vijftig gulden en van de heer P Sorgdrager een schenking ter waarde van ruim vijf honderd gul den. Uit erkentelijkheid heeft ons bestuur de heer Sorgdrager, die reeds meerdere keren ruime giften heeft gedaan, benoemd tot lid voor het leven van de vereniging „Haerlem". 17

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 19