Hier toch is Bomans 'thoogst geacht Hier geldt geen adel, staat noch pracht. De Humor slechts wordt hier verkoren en door haar diepen zin herboren wordt men van Teisterbant's geslacht. Bij zijn aftreden als president werd Bomans tot lid van verdien ste benoemd. Enige jaren later tot Ere-president, waardig op volger van Lodewijk van Deyssel. Ook na Bomans aftreden als president bleef er jarenlang een op gewekt sociëteitsleven en bleven de bijzondere activiteiten die in Haarlem en ver daarbuiten bekendheid verkregen. Bomans bleef - zij het op de achtergrond - het leven van Teisterbant mede stimuleren. Thans ziet de toekomst van de sociëteit er niet rooskleurig uit. De débacle van Brinkmann, kort na de viering van het vierde lustrum had tot gevolg dat de roemruchte kelder moest worden ontruimd. Dit betekende voor Teisterbant een fatale klap, want één der grote aantrekkelijkheden der sociëteit was haar unieke en sfeervolle verblijfplaats onder de gewelven. Het ontbreken van een enigszins gelijkwaardige behuizing en het geleidelijk teruglopen van het ledenbestand, waaraan de opkomst der televisie en de toenemende parkeermoeilijkheden niet vreemd geweest zullen zijn, zal thans helaas wel tot gevolg hebben dat de sociëteit met haar kort doch roemruchtig verleden zal moeten worden opgeheven. Vele belangrijke bijeenkomsten, festiviteiten en plechtigheden hebben er in de ruim 20 jaar van haar bestaan onder de gewel ven plaats gevonden en Teisterbant's gastenboek vermeldt de na men van vele beroemde kunstenaars uit binnen- en buitenland. Het is te betreuren dat aan dit alles wellicht een eind zal moeten komen. Tot slot een kleine anecdote: Gedurende de laatste jaren van Van Deyssel's leven bezocht Bo mans hem wekelijks en als regel werd er dan een partij schaak gespeeld. Van Deyssel speelde zeer matig en Bomans maakte 198

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 200