het Prov. Ziekenhuis te Santpoort ter plaatse waar in vroegere tilden het buiten Jagtlust heeft gestaan, werd een afvalput gevon den met vrijwel uitsluitend 14e eeuwse ongeglazuurde keramiek. Het realiseren van het projekt „Recreatiegebied Spaarnwoude bood de werkgroep gelegenheid verkenningen te doen m Spaarn woude en Haarlemmerliede. Uit slootmateriaal kwamen ter hoog te van de oude strandwal, waarop Spaarnwoude is gelegen, enke le Friese en Romeinse scherven te voorschijn. Vlak bij de kerk kwamen uit een afvalput talrijke scherven van Jakobakan, Duits steengoed, kogelpot enz. te voorschijn. Tot de bijzondere vond sten behoort o.m. een knoopschrabber uit h.w. de vroege brons tijd. De onderzoekingen worden voortgezet. A.W.N. Werkgroep Velsen P. Vons De A.W.N. werkgroep Hoogovens had in 1971 de volgende ac tiviteiten: a. b. Op een hoogte van 3 a 31/2 N.A.P. verrichtte zij een op graving op een tiental meters westelijk van de Walshal van Koudband 2 en nabij de gemeentegrens tussen Beverwijk en Heemskerk. Tussen de vele scherven uit ca. 500-300 v. L werd een belangrijke hoeveelheid metaalslak-resten gevonden. Sporen van een oven o.d. ontbraken evenwel. Het onderzoek van een 9de eeuwse cultuurlaag op ca 4.00 m 4- N.A.P. ten westen van de Plakkenhal E van Warmband even ten noorden van de grensstrook langs de weg van Be verwijk naar Wijk aan Zee, werd voortgezet, ca. 400 m ten westen van de Westerhoutweg werd een grac welke het in 1814 gesloopte 17de eeuwse buiten Westerhout omringd had, gedeeltelijk uitgegraven. De mhoud werd ma chinaal gezeefd. Onder de overwegend 18de eeuwse vondsten (glas, keramiek, pijpekoppen enz.) bevond zich een mooie zilveren schoengesp, welke in 1783 te Amsterdam bleek te zijn gemaakt. 237 [cllvll

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 239