ook heeft het leeggestaan, en van het monumentale bouwwerk was niet veel meer over, toen de Gemeente onze Stichting in staat stelde, grond en pand over te nemen. Architect Van der Sterre uit Leiderdorp, die al eerder aan dit project gewerkt had, maakte voor ons nieuwe ontwerpen, en be gin Augustus werd met het restaureren begonnen door aanne mersbedrijf C. G. Waleveld Zonen uit Haarlem. De benedenverdieping wordt met het achterhuis tot kantoor ruimte verbouwd, met daarboven drie afzonderlijk te verhuren etages. Wanneer uit het voorgaande de indruk zou zijn gewekt alsof de procedure van aankoop en herstel van een oud perceel steeds even vlot zou verlopen, dan moet ik U teleurstellen. Natuurlijk is onze Stichting dankbaar voor de medewerking, die zij van alle kanten bij voortduring ondervindt. Een ernstige teleurstelling is evenwel, dat het Ministerie van CRM, dat de Rijkssubsidie verschaft, zich genoodzaakt heeft gezien, ook op dit onderdeel te bezuinigen, wat uitstel van de subsidie-uitbetaling met zich mee brengt. Vele hoofdbrekens kost het dan ook aan ons bestuur, onder leiding van C. Lynzaad, voorzitter, C. A. Braun, penning meester en ondergetekende, secretaris, om de voor-financiering steeds rond te krijgen en de huren „haalbaar" te doen zijn. In afwachting van een gunstiger economisch klimaat gaat de Stichting zoveel mogelijk door met aankoop van panden en de voorbereiding tot restauratie daarvan, niet in de laatste plaats, omdat al meer dan 60 gegadigden voor woonruimte, meest alleen staanden, zich bij ons hebben aangemeld. In nauw overleg met het Gemeentebestuur, dat ons steeds bijzon der terwille is, wordt nu gewerkt aan plannen voor aankoop en bewoonbaar maken van de 12 „gevelpandjes" tegenover het Frans Halsmuseum. Wanneer ook deze plannen gerealiseerd kun nen worden en velen een goede woonruimte in dit historische ge deelte van ons mooie Haarlem verkrijgen, zal dat een waardige bekroning van ons aller inspanning zijn. J. M. Th. Goppel-Wijnoldy, secretaris 241

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 243