ciewet heeft voorbereid. In deze nieuwe wet wordt de Commis saris der Koningin uitdrukkelijk Provinciaal Orgaan genoemd en daardoor is het besturend element in zijn functie zeer versterkt. Dr. Prinsen was zich de vernieuwingen in het provinciaal bestuur sterk bewust, al heeft hij pas in zijn laatste ambtsjaar onder vigeur van de nieuwe Provinciewet mogen werken. Zijn tien jaar in de voorzittersstoel van het provinciaal bestuur hebben een sterke ontplooiing van de provinciale activiteiten in geleid. De taken op het gebied van de ruimtelijke ordening wer den met energie ter hand genomen, de natuurbescherming en de recreatie kwamen van de grond en een cultuurbeleid tekende zich af. Voor Dr. Prinsen persoonlijk hebben de Kennemerduinen en het Noordhollands Philharmonisch Orkest veel betekend en hem sterk aan Haarlem en Kennemerland gebonden. Dr. Prinsen had een wat gesloten natuur en een door zijn sterk verantwoordelijkheidsbesef gevoede neiging tot zelfstandigheid. Dat hij nooit eenzelvig is geworden is te danken aan zijn aange boren beminnelijkheid in de omgang met mensen en aan zijn be hoefte aan vriendschap. Deze heeft hij kunnen bevredigen in zijn lidmaatschap van de Haarlemse Rotary-club, waarvan hij het voorzitterschap heeft bekleed, een functie, die niet voor de hand zou hebben gelegen, als zij niet in een persoonlijke behoefte had voorzien. Dr. Prinsen had een grote affiniteit tot het nieuwe en tot ver nieuwing, mits deze in harmonie gebracht konden worden met zijn gevoel voor recht en rechtvaardigheid. Zijn sterk sociaal gevoel kon slechts aarden in de bedding van een deugdelijke sociale orde. Op deze basis heeft hij na zijn pensionering als Commissaris der Koningin nog vruchtbaar werk kunnen doen als Curator van de Universiteit van Amsterdam. Het was treffend hem als zeventigjarige zijn scherpe waarnemingen en analyses van de studenten-woelingen te horen geven, vol open begrip, ge documenteerd met gegevens uit andere landen en zonder enig vooroordeel. Dat was wel het beeld van Dr. Prinsen: een zelfstandige waar nemer, een diepgravende wetenschapsbeoefenaar, een practisch jurist, een beminnelijke, begrijpende en ervaren raadgever, een 22

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 24