KRONIEK VAN HAARLEM 1971 256 JANUARI 4 Van het nieuwe bureau van politie aan de Koudenhorn wordt het eerste deel, waarin de afdeling verkeerspolitie is gevestigd, in gebruik genomen (zie 10 maart) 6 In de vergadering van de gemeenteraad wordt de heer A. van Ake als lid geïnstalleerd (opvolger van de heer H. de Nie, P.S.P.); de raad verleent eervol ontslag aan de directeur van de gemeentelijke dienst voor het be talingsverkeer, de heer A. Sandtke, wegens diens benoeming tot direc teur van het Centrum voor automatisering Noord-Holland. 8 Het Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme (en drugs) neemt aan de Bakenessergracht 26b een afdeling voor aan drugs verslaafden in gebruik; later verleent de gemeenteraad een subsidie voor het werk. (zie 9 juni) 9 Opgericht wordt de afdeling Haarlem van de politieke partij D.S.'70- de voorzitter, dr. W. Drees jr uit Den Haag, houdt een inleiding. De Nederlandse bisschoppen der r.k. kerk houden in Haarlem een be raad naar aanleiding van de benoeming van dr. A. J. Simonis tot bis schop van Rotterdam. Viering zilveren jubileum van de Katholieke Gezinszorg, van de direc trice van het bureau, mejuffrouw J. Lockhorn en de medewerkster, me juffrouw A. VAN DER Linden; beiden wordt de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice toegekend. 26 Samengaan van n.v. Heringa en Wuthrich en Holland-Techno n.v. 11 23 FEBRUARI 2 Neuten straten bij het in aanbouw zijnde winkelcentrum in Schalkwijk de namen te geven van: Ceylon, Florida, Californië, Costa Brava, Andalusië, Rivièra en Menton, (zie 1 april) 3 Installatie van jhr. mr. W. H. D. Quarles van Ufford als burgemeester van Heemstede. 9 Het nieuwe kantoorgebouw van de Rijkswaterstaat, afdeling Noord- Holland, aan de Koninginneweg in gebruik genomen. De Provinciale Staten besluiten tot aankoop van de villa's Frederikspark 1 en 12 ten behoeve van de uitbreiding van het provinciehuis aan de Dreef, (zie 13 sept.) Vergadering van burgemeesters, wethouders en raadsleden uit Haarlem en omgeving ter bespreking van het definitief vormen van een Interge meentelijke Samenwerking Kennemerland-Zuid. 13 Met de onthulling van een bord op de ijsbaan aan de Kleverlaan geeft burgemeester mr dr. L. de Gou het startsein voor de actie in deze om brengen™ overdekte ijsbaan voor Zuid-Kennemerland tot stand te 16 begonnen wordt met de afbraak van de voormalige remise van de Noord Zuid Hollandse Vervoer Maatschappij aan het Soendaplein; op

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 258