258 26 Bij koninklijk besluit benoemd tot notaris te Haarlem, als opvolger van wijlen de heer F. L. Wichman, mr. J. M. Braat, Amsterdam. De directeur van de directie Technisch beroepsonderwijs van het mi nisterie van Onderwijs en Wetenschappen, de heer H. Dollekomp, stelt het nieuwe gebouw van de Hogere Technische School nabij de Zijlweg en de Westelijke Randweg in gebruik; het gebouw werd al sinds septem ber 1970 gebruikt. 27 De Dorpsraad Spaarndam publiceert een nota, waarin gesuggereerd wordt oost-Spaarndam (gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude) bij Haarlem te voegen. 31 Na 34 jaar voorzitter te zijn geweest van de Vereniging voor Christelijke A.V.O. legt de heer W. C. Bakker het voorzitterschap neer en wordt be noemd tot ere-voorzitter. De gemeenteraad besluit tot het stichten van een nieuw gebouw van de Dr. A. van Voorthuijzenschool (voor openbaar b.l.o.) aan de Prof. Eyk- manlaan en stelt een bedrag beschikbaar voor herstel van de afgebrande watermolen aan de Ringvaart. Het notariaat van de familie Boerlage te Santpoort bestaat 100 jaar; de heer W. Boerlage, kleinzoon van de eerste notaris Boerlage, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. APRIL 1 De parkeergarage aan de Raaks in gebruik genomen, waar 500 auto's ge parkeerd kunnen worden; op 21 april verricht de burgemeester de offi ciële opening. Het eerste deel van het winkelcentrum Schalkwijk in gebruik genomen (zie 1 september). Mr. J. Ballegoyen de Jong uit Santpoort gekozen tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. 16 De gouverneur-generaal van Canada, de heer R. Michener en zijn echt genote brengen een bezoek aan het Frans Hals museum tijdens hun reis door ons land. 18 Mgr. drs. Th. Zwartkruis, bisschop van Haarlem der R.K. kerk, zegent de nieuwe kerk H. Apostel Paulus-parochie aan de Helmlaan in. 21 Wegens zijn benoeming tot burgemeester van Bergen (ingaande 1 mei) neemt de heer J. Ritsema afscheid als lid van de gemeenteraad (zie 11 mei); voor herstel van de wipwatermolen aan de Heussensstraat verleent de raad een krediet. 27 Loco-burgemeester de heer D. J. A. Geluk stelt het nieuwe verkeers bureau van de politie officieel in gebruik (zie 23 dec.). 28 Verkiezing van leden voor de Tweede Kamer. Bij koninklijk besluit zijn benoemd tot notarissen in Haarlem mr. J. M. Bast, (in de vacature wijlen F. L. Wichman, zie 26 maart), C. de Groot (vacature JP. F. Messer), A. H. M. de Groot (vacature P. A. de Ruig) en J. M. Francken (vacature J. de Reede); met ingang van 1 januari 1972 wordt eervol ontslag verleend aan mr. M. R.Krans. 29 Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana worden onder meer koninklijk onderscheiden: Commandeur Oranje-Nassau: mr. F. J. Kranenburg, commissaris der

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 260