260 eindigt de produktie in Haarlem. 7 Het pand aan de Gedempte Oudegracht 35, waarin de Uitgeverij Schuyt en Co. is gevestigd, gerestaureerd. 7 Burgemeester mr. dr. L. de Gou bottelt een fles ter gelegenheid van het ingebruiknemen van een proeflokaal van de wijnhandel H. F. A. Ock- huysen in een zeventiende eeuws pand aan de Breestraat. 8 De Noord Zuid Hollandse Vervoermaatschappij te Haarlem en de NACO te Alkmaar besluiten tot samenwerking; mr. J. Ballegoyen de Jong, directeur van de N.Z.H., wordt mede-directeur van de NACO en mr. W. H. Dollekamp, directeur van de NACO, mede-directeur van de N.Z.H. 11 Viering van het zilveren jubileum van het Koor Katholiek Haarlem. De Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur neemt in tegenwoordigheid van Prins Bernhard het nieuwe gebouw in Hillegom in gebruik; de zetel is daardoor van Haarlem naar Hillegom verplaatst. Als opvolger van de heer J. Ritsema wordt de heer D. Verkijk (Partij van de Arbeid) geïnstalleerd als lid van de gemeenteraad; de vergade ring besluit ten behoeve van de restauratie en verbouwing van het ge bouw van de voormalige Bank van Lening aan de Kleine Houtstraat een bedrag ter beschikbaar te stellen en het gebouw na de restauratie te ver huren aan de Stichting Historisch Centrum Nederland, die in het ge bouw zal onderbrengen een café-restaurant, een boekhandel annex anti quariaat, een kantoor van een uitgever, een historische bibliotheek en kantoren voor de centrale administratie van de bij het centrum aange sloten oudheidkundige verenigingen; ook besluit de raad tot aankoop van het complex St. Elisabeths Gasthuis aan de Gasthuissingel, Groot Heiligland en Kleine Houtstraat voor 2.107.000 (zie 17 mei) en tot het verlenen van medewerking aan de stichting van een zweminrichting (Sportfondsenbad) in Schalkwijk. 14 Bij zijn afscheid als voorzitter van de Nederlandse Bond van Makelaars wordt de heer P. H. Borghouts uit Haarlem benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 15 De Sierkan, melkbedrijf, eindigt de verwerking van melk, maar blijft wel bestaan. In de vergadering van de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen wordt de uitgave aangekondigd van de correspondentie van de natuur kundige prof. dr. H. A. Lorentz (1853-1928), oud-secretaris van de maatschappij. 17 De 260 patiënten van het Sint Elisabeths Gasthuis aan de Gasthuissingel worden overgebracht naar het nieuwe gebouw aan de Boerhaavelaan in Schalkwijk (zie 3 nov.). 22 In het eerste pand van de Stichting Diogenes, gevestigd aan het Groot Heiligland 19, wordt voor belangstellenden een „open dag" gehouden. 24 De Provinciale Staten benoemen tot lid van Gedeputeerde Staten in de vacature dr. A. J. Vis (benoemd tot burgemeester van Leiden) de heer G. de Jong uit Wormerveer, tot griffier der Staten als opvolger van mr. G. W. van Dokkum (zie 13 sepember) de heer C. Harinck, lico-griffier der Staten van Utrecht en besluiten tot het verlenen van een borgstelling aan de Stichting Nieuw Unicum, die het gebouw aan de Herenweg in Heemstede verlaten heeft en een nieuw gebouw in Zandvoort gesticht heeft, voor het sluiten van een aanvullende lening.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 262