van het grote vogelmeer in de Kennemerduinen te Overveen. 261 26 Benoemd tot officier van Justitie bij de Alkmaarse rechtbank mr J. van den Oover substituut-officier van Justitie te Haarlem; deze wordt later 28 opgevolgd door mr. J. de Goederen. Wegens het bereiken van de leeftijd van 70 jaar neemt mr. J. P. Pet - sen afscheid als vice-president van de Haarlemse rechtbank (zie 19 nov.). JUNI 3 De wethouder van onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, stelt de Albert Plesmanschool voor basisonderwijs aan de Stresemannlaan in gebruik. Viering van het 80-jarig bestaan van de Haarlemse Vereniging van Brandblussers „De Tien" met een receptie in de Gravenzaal van het 4 Bifeen brand aan de Tooropkade in Heemstede branden twee woon blokken van drie huizen met rieten daken uit. 6 De voetbalclub E.D.O. speelt de laatste wedstrijd in het betaald voetbal en komt, evenals R.C.H. uit Heemstede, het volgend seizoen uit in de 9 Na een bespreking verenigt de gemeenteraad zich met een door B. en W. samengestelde nota over het drugs-probleem waarin aangekondigt wordt het verlenen van een subsidie aan „Moksja en het geven va voorlichting aan Haarlemse scholieren. In een flat aan de Ierlandstraat in Schalkwijk wordt een zesentwintig jarige vrouw door wurging om het leven gebracht; een dag later wordt de verdachte van de moord aangehouden. De in Haarlem geboren heer G. Londo uit Scherpenzeel promoveert aan de R K Universiteit in Nijmegen tot doctor in de natuur- en wiskunde op een proefschrift dat betrekking heeft op een onderzoek naar de oevers De gemeente Heemstede neemt aan de Van der Eyndekade nabij de haven een brandweergarage in gebruik. Drs C Smal, lid van de gemeenteraad van Haarlem, benoemd tot bur gemeester van Gendt (Geld.); in de gemeenteraad wordt hij opgevolgd door mevrouw E. J. Jonkergouw-Van Galen (K.V.P.), die op 23 juni ge installeerd wordt. c, 16 Mejuffrouw A. M. van Erp Taalman Kip, lerares aan het Stedelijk (jym nasium, promoveert aan de Universiteit van Amsterdam tot doctor in de Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt mr.H. A. Prinsen Geerligs afscheid als secretaris van de Raad voor de Kin derbescherming; hij wordt opgevolgd door mejuffrouw mr. A. M. U. !h. Huysman uit Alkmaar. Viering van het 60-jarig bestaan van de R.K. lagere school Sint Bavo aan dc Westergracht. 23 De gemeenteraad aanvaardt een plan voor stadsvernieuwing in de ko mende drie jaar. D Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd neemt dr. P. A. H. J. Merkx afscheid als rector van de Scholengemeenschap Sancta Maria en hij wordt opgevolgd door de heer B. J. H. Boers, leraar aan de gemeenschap. 10 11 15 18 25

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 263