262 26 De vandaag begonnen honkbalweek van de Stichting Sportevenementen eindigt in een overwinning van de Californian Stags. 29 Afscheidsreceptie voor de heer D. Heymans die aftreedt als directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst; zijn opvol ger dr. Tj. de Reus uit Hengelo aanvaardt op 1 november zijn werk zaamheden. 30 De gemeenteraad verleent subsidie aan de zomeraccomodatie en jeugd centrum „De Wijngaard" aan de Lange Wijngaardstraat voor het in richten van een sleep-inn en voor de restauratie van de Nieuwe Kerk; geeft aan de voetbalclub „Haarlem" een kasvoorschot en besluit tot sa menvoeging van de gemeentelijke diensten Haven- en Marktwezen en Gemeentereiniging. JULI 1 De heer J. H. C. Muller legt zijn praktijk van huisarts neer. Mr. J. W. de Jong Schouwenburg uit Aerdenhout, afgetreden als voor zitter van de raad van bestuur van het Concertgebouw N.V. te Amster dam, benoemd tot erelid wegens langdurige en grote verdiensten. 2 De Koninklijke Fabriek Droste N.V. neemt het bedrijf van de Haagse Hopjes (Rademaker) over en zal in het najaar de fabrikage der hopjes voortzetten. 6 Opening van de Haarlemse orgelmaand met de eerste uitvoering van het werk „Requiem for Europe" van Hans Kox die als dirigent optreedt (zie 9 juli). 9 Voor de tweede keer achtereen wint Jan Jongepier uit Purmerend het internationaal orgelconcours in de Grote Kerk. 14 De eerste verkeersinstallatie in Schalkwijk, Europaweg-Belgiëlaan en Kennedylaan, in gebruik genomen. 21 Voor het aanbrengen van een beveiligingssysteem in het Frans Hals museum verleent de gemeenteraad een krediet; de raad besluit tot aan koop van de panden Groot Heiligland 46, 48 en 50 en Nieuw Heiligland 11, 13 en 15; de panden Groot Heiligland 46 en 48 worden doorver kocht aan de Stichting „Diogenes". 29 Het 17e eeuwse pand Klein Heiligland 43 (de vroegere woning van de kunstschilder H. F. Boot) gerestaureerd en bewoond door R. A. G. van der Neut die het voor antiek-exposities inricht. 31 Wegens het aanvaarden van een ambtelijke functie in Gelderland legt de kinderarts mejuffrouw Corry Grooteboer haar praktijk neer. AUGUSTUS 1 Drs. A. van Meerten legt wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar zijn functie van directeur van de Rijkspedagogische Academie (de vroegere Rijkskweekschool voor onderwijzers(essen)) neer en wordt op gevolgd door de heer J. de Bruin, die als leraar en waarnemend directeur aan de academie verbonden was. Doordat een 14-jarige jongen de kraan van de aardgasvoorziening voor Spaarndam heeft opengedraaid ontstaan in een aantal woningen gas-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 264