263 ontploffingen en kleine brandjes. 2 Het Frans Halsmuseum ontvangt als legaat van Daniel Crena de Jongh uit New York twee paneeltjes van Reynier Hals. 3 B. en W. besluiten de naam Bloemertsteeg te wijzigen in Bloemertstraat. 7 Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller van Bloemendaal stelt op het strand een nieuw gebouw van de Vrijwillige Bloemendaalse Red dingsbrigade in gebruik. 8 Intrede als predikant der Gereformeerde kerk van Haarlem-Oost ds. A. Heuzeveldt uit Goes en als voorganger van de Pinkstergemeente de heer H. N. Amerom. 11 De gemeenteraad besluit tot verkoop van Donkere Spaarne 56 aan de Stichting Diogenes, welk pand na restauratie ingericht zal worden als kantoor-en woonruimte. 13 Bij een overval op het bijkantoor van de Nutsspaarbank aan de Van Oosten de Bruijnstraat wordt een bedrag van 10.000 meegenomen. 15 De pastoor der R.K. parochie in Schalkwijk, de heer J. H. van Duin, met selt een gedenksteen in het in aanbouw zijnde Goede Herdercentrum op de hoek Italiëlaan en Laan van Angers. 16 Een uit 1835 daterende houtloods van de Houthandel Van Peltenburg aan de Zomervaart 15 is afgebroken en zal in het Openluchtmuseum in Arnhem worden opgebouwd. 20 Installatie van de heer W. F. Happe, oud-wethouder van Haarlem, als burgemeester van Assendelft (zie 1 sept.). Viering van het 60-jarig bestaan van de Heemsteedse Woningbouwver eniging Sint Joseph. 21 De Honkbalclub Kinheim (H.C.K.) kampioen van de eerste klasse van de honkbalcompetitie en promoveert naar de hoofdklasse. 28 Wethouder P. W. Voskuilen stelt het nieuwe terrein in Eindenhout van de voetbalclub T.H.B., die vele jaren in Aerdenhout gespeeld heeft, in gebruik. De Cricketclub „Rood en Wit" kampioen van Nederland van de cricket competitie. 30 In het Rembrandt-theater aan de Grote Markt wordt de laatste bioscoop voorstelling gegeven. Wethouder D. A. J. Spek installeert het algemeen bestuur van het Werk voorzieningschap Zuid-Kennemerland; dit schap gaat 1 januari 1972 functioneren en telt bijna 1000 werknemers, verspreid over de Haarlem se werkplaatsen en die van Meer en Bosch en Nieuw Unicum (zie 20 dec.). Bij zijn afscheid na 48 jaar als organist van de kathedrale basiliek Sint Bavo wordt Jan Schouten de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, toegekend; zijn opvolger is Bernard Barte- link uit Amsterdam. SEPTEMBER 1 De gemeenteraad neemt afscheid van de leden drs. J. I. Voogd (bedankt wegens drukke werkzaamheden als kamerlid) en de heer W. F. Happe (benoemd tot burgemeester van Assendelft). Zij worden opgevolgd door de heren D. C. Stigter en J. van Wensveen (Partij van de Arbeid); de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 265