266 Viering van het zilveren jubileum van de afdeling Haarlem van de Ne derlandse Invalidenbond. 13 De gemeenteraad besluit tot het verlenen van medewerking aan de op richting van een stichting genaamd „Stichting regionale Schooladvies dienst" te Haarlem; aan de totstandkoming werken mee de Regionale Katholieke Schoolraad, de Stichting Christelijke Scholenbond en de ge meente Haarlem. 15 Bijeenkomsten worden gehouden ter herdenking van het 375-jarig be staan van de Stadsbibliotheek, de fusie met de R. K. Bibliotheek en de opening van een filiaal der bibliotheken in het voormalige Rechthuis aan de Vergierdeweg. 16 Alet Schouten uit Heemstede wordt ter geleenheid van de Kinderboe kenweek bekroond voor haar boek „De mare van de witte toren". Dr. P. H. Esser, hoofd van de Psychiatrische dienst van de G.G.D., houdt een afscheidsreceptie en tevens viert hij het feit dat hij 40 jaar geleden het artsdiploma behaalde. 19 Mr. H. J. Pot is afgetreden als deken van de orde van advocaten in het arrondissement Haarlem en wordt opgevolgd door mr. J. C. Smithuij- sen. 21 De gemeenteraad van Bloemendaal benoemt tot directeur van Publieke Werken, Gas- en Waterbedrijf de heer A. Rodenburg uit Loosdrecht als opvolger van de heer J. Buiter die op 1 april 1972 de gemeentedienst met pensioen zal verlaten. 23 De Haerlemsche Musyckcamer viert haar 25-jarig bestaan. 28 De vergadering van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Neder landse Voetbalbond benoemt de op 29 juni overleden voorzitter, de heer H. W. van Turnhout, postuum tot erevoorzitter en de heer H. Duinker tot voorzitter. 29 De heer F. van Egmond bij zijn aftreden als bestuurslid (25 jaar) van de Volksuniversiteit Haarlem, benoemd tot erelid. 30 Fusie van de Woningbouwverenigingen „Bloemenhof" (3600 woningen), „De Voorzorg" (750) en „Gemeentepersoneel" (950 en 900 die in maart 1972 opgeleverd worden) tot de Coöperatieve woningbouwvereniging „Groot Haarlem"; in de Hannie Schaftstraat is een kantoor ingericht dat de directeur van de Nationale Woningraad, mr. C. M. van den Hoff, in gebruik stelt. NOVEMBER 1 In november en december wordt in Haarlem en omgeving een woning marktonderzoek gehouden. De parkeerwachters, die controle houden bij de parkeermeters en werk zaam waren bij de gemeentelijke dienst voor betalingsverkeer, komen in dienst van de gemeente-politie. 3 De gemeenteraad besluit een bestemming te even aan het Gasthuiscom plex (zie 12 nov.); verleent een krediet voor de bouw van de Stadsbiblio theek in de Stadsdoelen, naar een schetsontwerp van ir. B. Bijvoet en prof. G. H. Holt, stelt een verordening kinderopvangcentra vast en be sluit geen proef te nemen voor een koopavond op donderdag. 4 Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Muziekinstituut van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 268