267 12 kathedraal Sint Bavo biedt de gemeente Haarlem in het stadhuis een burgmeester'MR. dr. L. de Gou wordt het eerste exemplaar van het boek Haarlem, heel oud, heel nieuw" van R. Blijstra, uitgave van Haarlems Dagblad, Grafische bedrijven Damiate N.V., aangeboden. Wethouder de heer D. J. A. Geluk stelt de openbare kleuterschool Woelewippie" aan het Nauwe Geldelozepad in gebruik. Dr ir H J A de Goeij, lid van de raad van commissarissen van de Verenigde Nederlandse Uitgeversbedrijven N.V., 40 jaar aan het con- Mejuffrouw^dr. F. C. van Hasselt, vroeger hoofd van de gynaecolo gische afdeling van het Sint Elisabeths Gasthuis, viert haar 80e verjaar- Protestanten en katholieken zullen op de eerste zonda« Je j diensten houden in de Grote Kerk en om de twee maanden zal een mis worden opgedragen (in de winter in de Paterskerk). De Haarlemse Jazzclub houdt als eerste haar bijeenkomsten m het Gast huis-complex; in dezelfde zaal (Zanderzaal) houdt het juniorenorkest Haarlem van de Stichting Jeugd en Muziek Haarlem repetities (zie 24 19 Installatie van mr. H. J. M. Cokart als vice-president van de Haarlemse üfgemeenteraad keurt de begroting over 1972 goed; er is een tekort van Ingebruikneming van de (ronde) R.K. kleuterschool „De Meerschalk in Wethouder de heer P. W. Voskuilen stelt het nieuwe clubhuis van de R.K. voetbalclub „Geel Wit" aan de Van Oosten de Bruynstraat in ge- Ter'gelegenheid van het 150-jarig bestaan van het tekencollege „Kunst zij ons doel" wordt in de Hallen op de Grote Markt een jubileumten toonstelling gehouden; tijdens een ontvangst op 23 november in het stadhuis deelt burgemeester mr. dr. L. de Gou mee dat de Koningin de zilveren erepenning van verdienste aan K.Z.O.D. heeft verleend. De gemeenteraad verklaart zich tegen een eventuele voorhaven in IJmui- den verleent een subsidie voor de herbouw van Begijnhof 20 dat aan de Amsterdamse maatschappij tot Stadsherstel is overgedragen en besluit tot verkoop van Groot Heiligland 4 (vroegere doopsgezinde school) behorend tot het Gasthuiscomplex aan de Grafische Bedrijven Damiat N.V. ten behoeve van de uitbreiding van de reeds in het belendende per ceel gevestigde zetterij (zie 9 dec.). 25 Minister dr. W. Drees van Verkeer en Waterstaat brengt een bezoek aan het provinciaal bestuur om actuele problemen van Noord-Holland 29 Koningin Emma-kliniek op het terrein van het Epileptici-centrum „Meer en Bos" te Heemstede is uitgebreid met drie vleugels, het nïeu we gedeelte en de oude kliniek krijgen de naam van „Dr. Lorentz de Haas laboratorium". 20 24

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 269