268 DECEMBER 4 Bij een vechtpartij in de Nieuwe Kruisstraat, waaraan vele jongeren deelnemen, komt een 19-jarige jongen door een messteek om het leven. 9 Met het onthullen van een beeld van Mari Andriessen verklaart de mi nister van Volksgezondheid en Milieu-hygiëne, dr. L. B. J. Stuyt, het nieuwe Sint Elisabeths Gasthuis aan de Boerhaavelaan voor geopend; vervolgens wordt een symposium gehouden over het algemene zieken huis. 10 Bekend wordt gemaakt dat de vacature-HENRi Arends als dirigent van het Noordhollands Philharmonisch orkest op 1 september 1973 vervuld zal worden en dat besprekingen worden gevoerd met vier (buitenlandse) kandidaten; tot die datum zullen gastdirigenten worden aangetrokken. 11 Uit het Stadhuis wordt de ambtsketen van de burgemeester der vroegere gemeente Spaarndam gestolen. 12 Ds. J. A. van Arkel, predikant der Gereformeerde kerk van Haarlem- Noord, 25 jaar predikant. 14 De gemeenteraad spreekt zich naar aanleiding van een nota van B. en W. uit over het toekomstige openbaar vervoer, verleent een subsidie voor het exploitatietekort van de stadslijnen der N.Z.H. en besluit mee te werken aan het aanbrengen van verbeteringen in de Stadsschouwburg. 15 Tijdens een receptie neemt de directeur van het Frans Halsmuseum, de heer H. P. Baard, afscheid wegens het bereiken van de leeftijd van 65 jaar. Afscheid van drs. W. L. van Voorst Vader als directeur van de Pro testant-christelijk Schoolpsychiatrische dienst wegens het aanvaarden van een andere functie. 17 J. P. A. Nelissen N.V. (aannemingsbedrijf) neemt een nieuwe kantoor flat in de Waarderpolder in gebruik; de oude kantoren waren op de Ba- kenessergracht, hoek Spaarne. Ir. J. M. Langebaerd, een der directeuren van het Provinciaal Elektrici teitsbedrijf Noord-Holland, 25 jaar in overheidsdienst. 18 Burgemeester mr. dr. L. de Gou stelt het zwembad „Planeet" aan de Planetenlaan in gebruik. Dertien z.g. Zweedse huizen langs de Grote Sluis in Spaarndam komen gereed. Het Mannenkoor der P.T.T. houdt ter gelegenheid van het 40-jarig be staan een receptie. 20 Het algemeen bestuur van het Werkvoorzieningsschap Zuid-Kennemer- land benoemt tot algemeen directeur drs. W. Hazevoet, directeur van Sociale Zaken. Burgemeester mr. dr. L. de Gou wordt het eerste exemplaar van het boek „Haarlem, vroeger en nu" van drs. J. J. Temminck, adjunct-archi varis van het gemeentearchief, aangeboden. 23 Begonnen wordt met de tweede fase van het bureau van politie in de voormalige Koudenhorn-kazerne. 24 Ter ere van de 90e verjaardag van prof. I: Bronner wordt in de Hallen op de Grote Markt een tentoonstelling van zijn werken en die van vijftig leerlingen ingericht en officieel geopend door Prinses Beatrix. 25 Afscheid van ds. C. P. Plooy als predikant der Gereformeerde kerk, vrijgemaakt, wegens vertrek naar Ede.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 270