daartoe: hij was voorbestemd te worden aangesteld als redacteur binnenland bij het A.H. Met deze steun wordt hij benoemd tot hoofdredacteur van de aloude Oprechte Haarlemsche Courant. Na vele jaren die functie te hebben vervuld wisselt hij deze plaats voor redacteur van het A.H., voor Noord-Holland. Vele jaren verzorgt hij de Noord-Hollandse pagina in het Algemeen Han delsblad op voortreffelijke wijze. De gedegenheid van zijn jour nalistieke opvattingen en zijn algemene belangstelling hebben tot gevolg dat hij zich niet beperkt tot de zuivere journalistiek. Studie van de geschiedenis van de goede stad Haarlem leidt tot een opdracht van de Gemeente een geschiedenis van Haarlem te schrijven over de oorlogsjaren. Er volgt een algemene geschie denis van Haarlem: De Stad aan het Spaarne in Zeven Eeuwen. Zulks in verband met het zevenhonderd-jarig bestaan van de stad. Voor de liefhebber van menselijke historie en de daarbij behorende speelse ironie een bijzonder boek. Het Historisch Ge nootschap erkende de verdienste door hem op te nemen onder de leden. Zijn werk is daarmede niet afgelopen. Er zijn verschillen de toneelstukken van zijn hand die het helaas niet hebben ge bracht tot uitvoering. Ook een alleraardigst kinderboekje, „Het lammetje met de zwarte vlek", waarin zijn bijzondere belangstel ling voor het kind op de hem eigen, niet „kinderachtige" maar wel kinderlijke wijze tot uiting kwam. De laatste twee jaren bracht hij door in een voor hem zeer pret tige omgeving in de omgeving van de stad die hij had liefgekre- gen. Op zeven en tachtig jarige leeftijd, nam de dood hem bijna ongemerkt weg. Bene Meritus. G. J. Timmermans 25

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 27