president) wil in de Houtrakpolder een experiment begin nen: een kunsttentoonstelling. In de grote schuur van zijn hoeve „Nieuw Maurick" opent Dick Dooijes op 12 dec. '64 een expositie van Spierenburg, die tot 3 januari 1965 duurt. Tegen wanden van hooi hangen Leens doeken. Zijn „Mieke" trekt de aandacht. 1966 In het Kunsthaus van de gemeente Bocholt (Did.) opent Oberbürgemeister Hochgartz in maart 1966 een expositie van Spierenburg; 92 werken hangen er. De Münsterlandi- sche Zeitung van 11. 3. '66 beschrijft Leen als een „Far- benfreudiger Impressionist". De bladen geven o.a. afbeel dingen van „Portret Leon" en „Liggende figuur met rode broek". In dat zelfde jaar vestigt Leen, samen met enkele andere kunste naars zijn galerie „Judasoog" in het pand Westkolk 2 te Spaarn- dam. Bij de dorpelingen is dit perceel bekend als het Spookhuis. Oude dorpsverhalen spreken van onderaardse gangen en de ver schijning van witte nonnen. 1966 Eveneens in 1966 exposeert Spierenburg in de Gemeente lijke Van Reekum Galerie te Apeldoorn 20 olieverven en vijf acrylages. Een bijzondere gebeurtenis is het, als in mei 1966 werken van Spierenburg in de Fulton Gallery te New York worden tentoongesteld. Dank zij zijn in New York wonende zwager kon een en ander worden gereali seerd. 1967 Van 3 t/m 21 mei 1967: Expositie in het Museum „De Kelder" te Doetinchem, het voormalige jachtslot „Have- zathe Hagen" van Jhr. Beelaerts van Blokland. Van 29 juli-18 aug. '67: Tentoonstelling in de Dromme- daris te Enkhuizen. 1968 In het raadhuis van Bloemendaal worden van 13 januari t/m 3 februari '68 45 schilderijen en acrylics van Spieren burg getoond. Het „geboeid zijn door de vrouw" van de schilder wordt opgemerkt. In het kader van deze necrologie heb ik slechts enkele exposities gememoreerd. Er zijn er veel meer geweest in KZOD verband: in de Waag en het Huis van Looy. Eigen tentoonstellingen: in de 30

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 32