melden - uit Mrs. Losecaat Vermeer, van Nes van Meerkerk en Dorhout Mees! Bakhuizen van den Brink verwierf zich niet al leen een grote praktijk, maar tevens een vooraanstaande plaats temidden van zijn collegae. Vele jaren was hij secretaris van de Raad van Toezicht en op 4 juni 1943 volgde hij Mr. Vis op als deken van de Orde van Advocaten; hij bleef dit tot 7 januari 1950. Het scheidsgerecht voor de bloembollenhandel heeft lang van zijn diensten geprofiteerd. Reeds in 1917 werd hij plaatsvervan gend secretaris van dat college en zeer lang heeft hij als secretaris de uitspraken geconcipieerd; hij deed dat voortreffelijk. Van 1949 tot 1952 was hij voorzitter van het scheidsgerecht. In zijn woonplaats Heemstede leidde hij vóór de laatste wereld oorlog het plaatselijk bestuur van de Liberale Staatspartij en in 1939 werd hij door de kiezers van deze partij tot raadslid ge kozen. Hij heeft deze functie, onderbroken door de bezettingstijd, tot 1952 vervuld en van 3 september 1946 tot 13 oktober 1952 was hij wethouder van Heemstede. De financiën van deze ge meente waren bij hem in goede handen. Twee persoonlijke indrukken mogen deze herinnering besluiten. Voor een jong, aankomend advocaat is het eerste bezoek bij de deken van de Orde van Advocaten een belevenis en Bakhuizen van den Brink nam, ondanks zijn vele bezigheden, de tijd voor zo'n bezoek. Groot en imposant zie ik hem nu nog zitten, soms rokend uit zijn pijp, achter zijn bureau in het oude pand aan de Gedempte Oude Gracht 92. Maar ook zie ik nog de lichte glim lach om zijn mond bij het bespreken van de juiste houding van de advocaat tegenover de rechterlijke colleges en hoor ik zijn haarscherpe analyses van toestanden en verhoudingen in het Haarlemse rechtsleven. Maar oprechte bewondering verkreeg ik voor hem door zijn op treden als deken in bezettingstijd. Op een vergadering van de orde van advocaten midden in oorlogstijd werd het woord ge voerd door een advocaat, die te nauwe banden had met de be zettende overheid; wat de man zei, weet ik niet meer, maar het klonk dreigend voor de advocaten in het algemeen en de deken van de orde in het bijzonder. Bakhuizen van den Brink stond op 35

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 37