Meer dan 25 jaar heeft hij op onnavolgbare wijze de voorzitters hamer gehanteerd in de Vereniging van Makelaars in Haarlem en Omgeving, afdeling van de Nederlandse Bond van Make laars Zijn tactische maar toch zo gezaghebbende wijze om met men sen om te gaan en vergaderingen te leiden, maakte hem tot een groot bestuurder. Hij wist zijn gehoor altijd te boeien, sprak steeds vanuit de liefde voor zijn vak en was de grote verbindende kracht tussen de leden. Een van zijn vele goede eigenschappen moest hij steeds weer uit dragen: zijn liefde voor de goede stad Haarlem. Allen die hem goed kenden weten hoe graag hij verhaalde over e bijzonderheden van de stad, hoe graag hij de spreuken op de vele gevelstenen citeerde, de geschiedenis van de hofjes levendig wist te houden. Zijn bijna 30-jarige lidmaatschap van het College Veillust, een oude vereniging waarvan het ontstaan zich verliest in de grijze oudheid, getuigde van zijn verbondenheid met Haarlem door de eeuwen heen. Het afscheid als voorzitter van zijn Haarlemse makelaarsvereni ging samenvallende met het verdwijnen van Brinkmann aan 't aloude Sant heeft hem treurig gestemd, maar typerend voor Paul Borghouts waren zijn woorden: e'est la vie. Hij bracht er een stuk medeleven, troost, dank en realiteitszin mee tot uiting. Hij wist dat zijn tijd gekomen was, doch zijn diep Geloof maakte zijn heengaan niet moeilijk. Zijn grote verdienste door zijn jarenlange werk voor de make laars-organisaties werd geëerd als Lid van Verdienste van de Landelijke Bond, de Haarlemse afdeling en met de Gouden Leg penning van de Amsterdamse Makelaarsvereniging. De kroon op zijn werk is hem verleend door de onderscheiding namens H.M. de Koningin in de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. J. M. Strijbis 44

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 46