weringen minutieus in spaarzame vrije tijd zijn onderzocht, waar bij ik beslist niet over één nacht ijs ben gegaan. Uiteraard komt de verantwoording betreffende dit opstel geheel voor mijn rekening. Nog meer van deze verkeerde naam- maar ook plaats toeschrij vingen zijn in onderzoek en soms kan het een tijd duren voordat een vastgeraakt spoor door nieuwe aanwijzingen kan worden vervolgd. Bij gebrek daarvan blijft zo'n onderzoek hangen en is het wachten op- en uitkijken naar nieuwe gegevens. Geduld blijft evenwel in deze een schone zaak en wanneer ook het gelukkige toeval een handje toesteekt, komen wel eens heel merkwaardige oplossingen uit zo'n onderzoek tevoorschijn. Doel van dit opstel is meer bekendheid te geven aan een be trekkelijk weinig beoefende hobby: topografie en haar toepassing in het algemeen, maar van Haarlem en omstreken in bijzonder. A. M. van den Broek 97 Literatuur H. L. Prenen (samenstelling), Harlemia Jllustrata Haarlem in de Fraaiste ge- sichten, tekeningen en aquarellen uit de 17e en 18e eeuw's-Gravenhage 1.969. Th. Laurentius (samenstelling), Een Kabinet van Haarlemse Gezichten, Al phen aan den Rijn 1968. Verzameling van zes- en zestig aangenaame gezichten in de vermakelyke Landsdouwen van Haarlem, nieuwlings naar 't leeven getekend door de beroemde konstenaars H. Spilman en C. v. Hoorde, Haarlem (J. Bosch) 1763, herdruk Alphen aan den Rijn (Canaletto) 1967. M. Eisler, Die geschichte eines Hollandischen Stadtbildes (Kultur und Kunst), Den Haag. R. Blijsma, Haarlem: heel oud, heel nieuw, Haarlem 1971.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1971 | | pagina 99