voormalige Bank van Lening draagt bij tot erkentelijkheid aan het gemeentebestuur voor de steun die Haarlems monumenten zorg bij de strijd om het behoud van het oude stadsschoon mag ondervinden. De gedrevenheid die vooral enkele particulieren hierbij aan de dag leggen is met de gemeenplaats „bewonderens waardig" bepaald onvoldoende gekenmerkt. De nuchtere consta tering dat het goed is om in de oude stad te wonen brengt deze mensen tot een inzet waar het gemeenschapsbelang in hoge mate mee gediend is. In 1972 stelde de gemeenteraad totaal 223.424,71 voor de res tauratie van woonhuizen en aanverwante monumenten beschik baar. Er bestaat de bereidheid om dit bedrag in de komende jaren belangrijk te verhogen. De koppeling aan het subsidiebeleid van het rijk maakt dit echter moeilijk, want wat van rijkswege aan de instandhouding van de monumenten wordt bijgedragen is zeer ontoereikend. De hoop is nu gevestigd op de financiële steun die geleverd kan worden door het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening, met de zogenaamde „rehabilitatie regeling", volgens welke er kansen zijn op herstel van grotere eenheden woningen in de binnenstad. De lezer zal daar hopelijk in het volgende jaarboek het een en ander over kunnen verne men. Het is als met een vervolgverhaal waarin de strijd tussen dood en leven de spanning er in houdt. Dat ook bij de monumen tenzorg het „leven" de winnende factor mag zijn is de wens die ons bij het verrichten van deze taak zal blijven bezielen. P. Jongens 141

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 143