KRONIEK VAN HAARLEM 1972 159 JANUARI 3 Een nachtelijke overval vindt plaats op een benzinestation aan de Schipholweg. Kort daarop volgt in Amstelveen de aanhouding van twee verdachten. XT De politie heeft 88 inbraken, waarvan er 68 m Haarlem-Noord zijn gepleegd, opgelost; 14 jongens van 16 tot 20 jaar zijn er bij betrok- 5 De Maria-stichting heeft een andere bestuursstructuur, waarbij ook leken worden ingeschakeld; als voorzitter treedt op de heer W. van Liemt; de naam „Vereniging der ziekenverpleegsters Franciscanessen van de Maria-stichting te Haarlem" wordt veranderd in „Vereniging Ziekenhuis Maria-stichting". 6 De jubilerende koren Haarlems Gemengd Koor (vijftig jaar) en het Koninklijk Mannenkoor „Caecilia" (vijfenzeventig jaar) worden door het gemeentebestuur in het Stadhuis ontvangen. 9 In Haarlem doet de hervormde predikant ds. D. Groeneboer uit Amsterdam zijn intrede bij de gemeente in Oost; in Heemstede neemt de hervormde predikant ds. L. D. van Dijl afscheid wegens vertrek naar Groesbeek. 12 Een 25-jarige kok bekent op 30 december 1971 een overval op het Geld Wisselkantoor in het station te hebben gepleegd en de buit van f 70.000,- te hebben begraven langs de Zeeweg in Overveen. De vroegere hal van het Krelagehuis aan de Leidsevaart wordt richt voor het levensmiddelenbedrijf Vomar; het overige deel wordt showroom en garage van de eigenaar, de heer Brinkmann. (zie 22 december) De gemeenteraad besluit tot stichting van een gebouw voor de Lieven de Keyschool (individueel lager technisch onderwijs) aan de Korte Verspronckweg; hij verhoogt de bijdrage voor de restauratie van de Grote Kerk voor het aanbrengen van een brandbeveiliging en een bliksemafleidingsinstallatie en stelt voor de verbreding van de Am sterdamse vaart geld beschikbaar. 13 De Provinciale Staten van Noord-Holland aanvaarden een motie, waarin Gedeputeerde Staten verzocht worden een herziening van het streekplan Noordzeekanaalgebied voor te bereiden. 16 Intrede van ds. A. W. Lenderink uit Rotterdam als predikant van de hervormde gemeente Schalkwijk. Ereconcert voor de claveciniste mevrouw G. Maclaine Pont, die tachtig jaar geworden is. 18 De koninklijke houthandel William Pont n.v., Zaandam, neemt het Haarlems bedrijf Bakker's Houthandel n.v. over; de 20 werknemers blijven in functie, (zie 1 juni) 20 Mevrouw prof. dr. G. H. J. van der Molen uit Aerdenhout, oud-hoog leraar aan de Vrije Universiteit, 80 jaar. (zie 18 mei) 25 De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 161