160 neemt in het Provinciehuis 14.000 handtekeningen in ontvangst van be woners uit het zuidelijk deel der provincie die via het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noord-Holland het door de gemeente Amsterdam gefluorideerd water moeten gebruiken en hiertegen bezwaren hebben. 28 De Commissaris der Koningin in Noord-Holland, mk. F. J. Kranenburg stelt in de Waarderpolder de P.T.T.-centrale in gebruik. 31 In Haarlem treedt de gaswacht op die aan abonné's onmiddellijk hulp verleent bij gasstoringen. FEBRUARI 1 Notaris A. W. Voors in Heemstede legt zijn ambt neer. 2 Installatie van de (nieuwe) Raad voor de jeugd en de jongeren. De gemeenteraad besluit eer. krediet beschikbaar te stellen voor voor lichting over drugs op scholen. 4 Bij de bouw van het Diaconessenhuis in de Schouwbroekerpolder in Heemstede wordt het hoogste punt bereikt. 6 Intrede van ds. W. G. Renken uit Zutphen als voorganger van de Bap tisten-gemeente in Haarlem. 10 In de Storm- en de Wichersstraat worden 25 huisjes gesloopt voor de aanleg van een parkje. 11 In de Hallen op de Grote Markt opent de Amsterdammer Roel van Duyn een tentoonstelling over stadsvernieuwing. 12 De musicus en dirigent Jan Laarveld onderscheiden met de eremedaille van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, (zie 18 febr.) 16 In de Gravenzaal van het stadhuis proclameert de minister van Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk, de heer P. J. Engels 1972 als jaar van het boek voor Nederland; de Unesco heeft dit jaar uitgeroepen om aandacht te vestigen op de rol van het boek voor de samenleving. 18 Bij de bouw van de Lorentz-Scholengemeenschap aan de Planetenlaan wordt het hoogste punt bereikt. Om gezondheidsredenen legt de heer Jan Laarveld de taak als dirigent van het Koninklijk Toonkunst-mannenkoor „Zang en Vriendschap" neer en wordt tot erelid benoemd; Bart van Beinum volgt hem op 20 Wegens emeritaat neemt ds. J. E. Drost afscheid als predikant bij de hervormde gemeente van Aerdenhout; hij vestigt zich in Baarn (zie 4 juni) 23 De gemeenteraad benoemt D. H. Couvée van de historische afdeling van het Rijksmuseum tot directeur van het Frans Hals-museum, verleent een krediet van 787.000 voor de verbouw van de Stadsschouwburg (zie 23 april), verleent aan drs. W. Hazevoet eervol ontslag als directeur van Sociale Zaken (zie 15 maart) wegens zijn benoeming tot directeur van Sociale Werkvoorziening in Zuid-Kennemerland en stelt voor door trekking van de Europaweg tot de brug over het Zuider Buiten Spaarne naar Heemstede en de aanleg van andere wegen een bedrag van 3.955.000 beschikbaar. Om te trachten verbeteringen aan te brengen in de huisvesting van CIOS te Overveen voeren de leerlingen van dit instituut enkele acties, waarvan er een is het houden van demonstraties gedurende 24 uur op en nabij de Grote Markt.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 162