164 5 Het comité tot het houden van kinderfeesten ter gelegenheid van ver jaardagen van het koninklijk huis in Spaarndam, dat vorig jaar augustus 50 jaar bestond, houdt een receptie. 10 Mejuffrouw C. Cramer, hoofd van het geneeskundig schooltoezicht van de Gem. Geneeskundige en Gezondheidsdienst, neemt wegens pensio nering afscheid. 11 De voetbalclub H.F.C. Haarlem promoveert van de eerste naar de ere divisie van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond. 12 Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht promoveert tot doctor in de letteren de heer F. A. M. Messing, leraar aan het Mendelcollege, op het proef schrift „Werken en leven in Haarlem van 1850 tot 1914". Mejuffrouw C. J. M. J. Vinkenburg neemt afscheid van de Stichting Katholieke Openbare Bibliotheek, welke stichting inmiddels samenwerkt met de Stadsbibliotheek en Leeszaal. 18 Viering van het 25-jarig bestaan van de dr. A. van Voorthuysenschool (gem. school voor geestelijk gestoorde kinderen) aan de Friese Varken markt; in de loop van het jaar is begonnen aan de bouw van een nieuwe school in de Boerhaavewijk. Tijdens de herdenking van het 50-jarig bestaan van de afdeling Haarlem van de Nederlandse Christen Vrouwenbond wordt mevrouw prof. dr. G. van der Molen, die 50 jaar lid is, gehuldigd. 20 mgr. A. A. W. Diepenbrock, conrector van het ziekenhuis Sint Joannes de Deo, bij zijn 40-jarig priesterschap benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. In Teyler's museum wordt een tentoonstelling van werken van Wijbrand Hendriks (1744-1831) gehouden die van 1785 tot 1819 kastelein van het museum was. 24 De heer B. F. J. Luijken, milieu-ambtenaar bij de gemeente Haarlem, piomoveert te Leiden tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proef schrift handelend over het milieu-beheer. 25 In Haarlem wordt in tegenwoordigheid van Prins Claus de jaarverga dering van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel ge houden. 26 Ingebruikneming van een sociëteit van Kamis (kamerbewoners en al leenstaanden) in de Zoetestraat 11. 27 In de Waalse kerk spreekt de minister van Defensie, de heer H. J. de Koster, de vergadering van de Algemene Vereniging van Nederlandse reserve-officieren toe. 29 De vergadering van Provinciale Staten besluit tot aankoop van het Naaldenveld in Aerdenhout, groot 12 ha voor 180.000; in de toekomst wordt het terrein ingericht voor vrije wandeling. 3 1 De staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, de heer H. Vonhoff, stelt in de Kennemerduinen in Overveen het bezoe kerscentrum, waarin de expositie „Van vloedlijn tot binnenduin" geves tigd is, in gebruik. JUNI 1 De heren H. Bakker, directeur en W. Vermeulen, procuratiehouder bij Bakker's Houthandel, zijn 40 jaar bij het bedrijf werkzaam en worden

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 166