166 JULI 1 De staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, de heer H. Vonhoff, werpt de eerste bal van het internationaal toernooi van de Haarlemse honkbalweek. Bij de herdenking van het 40-jarig bestaan van de Heemsteedse Sport stichting wordt de heer D. Beets, die steeds bestuurslid is geweest, de eremedaille in goud der gemeente Heemstede aangeboden; op 19 augus tus wordt het feit herdacht dat het Heemsteedse sportpark, dat onder be heer der stichting staat, 40 jaar geleden in gebruik werd genomen. 3 De Drukkerij Boom-Ruygrok verlaat de Gedempte Oude Gracht en ves tigt zich aan de Hulswitweg in de Waarderpolder; de officiële opening is op 1 september. 6 Jan Jongepier uit Purmerend wint voor de derde achtereenvolgende maal het internationaal improvisatie orgelconcours en komt definitief in het bezit van de wisselprijs. prof. Otto de Kat neemt afscheid als hoogleraar van de Rijksacademie voor beeldende kunsten en wordt benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. 16 Bij een nachtelijke brand in het grafisch bedrijf Henkes-Holland aan de Oudeweg wordt de bovenverdieping verwoest en het deel van het ge bouw op de begane grond loopt veel waterschade op; de schade bedraagt 25 miljoen gulden. 18 Een gebouw aan de Spaarndamseweg is ingericht voor verblijf van bui tenlandse werknemers. 28 Wegens het bereiken van de leeftijd van 60 jaar neemt de heer I. B. Brauckmann afscheid als commissaris van politie; de heer G. J. Endlich, thans hoofdinspecteur, volgt hem op. AUGUSTUS 6 In het Noordersportpark wordt het clubgebouw van de sportclubs H.H.C. en Blinkert in gebruik genomen. 12 Vijftigjarig bestaan van de Haarlemse Zeilvereniging. 13 Bij een nachtelijke vechtpartij tussen Haarlemmers en acht Italianen op de Grote Markt komt een 22-jarige Italiaan uit Turijn door een messteek om het leven. 15 mr. J. Spreij, rechter bij de Haarlemse rechtbank en mr. H. Lager waard, substituut-officier van Justitie, geïnstalleerd als raadsheer en als advocaat-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam. 23 De gemeenteraad stelt de beslissing om toch tot fluoridering van het drinkwater over te gaan uit, besluit een bijdrage beschikbaar te stellen in de kosten van een in 1973 te houden herdenkingstentoonstelling „Be leg van Haarlem" en benoemt 18 leden voor de Kennemerraad. (zie 29 sept.) 27 ds. A. Ridderbos, beroepen naar Zwolle, neemt afscheid als predikant der Gereformeerde Kerk van Heemstede. 30 De 19-jarige Haarlemse agent van politie Cor Jumelet komt bij een brand in een hotel van zijn ouders in Winterswijk om het leven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 168