nog wat verbeterd zal kunnen worden. Het is verheugend dat er eindelijk licht daagt voor de oplossing van het probleem van aanleg en bebouwing van het stationsplein. In een bijeenkomst op 17 november in de raadzaal ten stadhuize, welke uw voorzitter en secretaris mochten bijwonen, werd een nieuw plan voor dit probleem, waarover reeds zoveel te doen is geweest, gepresenteerd. Aan dit plan, dat met veel bijval werd ontvangen, is bijzonder hard gewerkt door een team van deskun digen: gemeentelijke diensten, Multibouw Nederhorst B.V., in sa menwerking met architect B.N.A. ir. K. F. G. Spruit en Ontwik kelingsmaatschappij Polyad te Rotterdam, en enkele andere in stanties. De opzet in 1969, waarbij het plein aan de zuidkant door één hoge wand van gebouwen zou worden afgesloten, is gelukkig ge heel verlaten. Daar tegen hadden de Kring Haarlem van de B.N.A. en onze vereniging zich met klem verzet. Een aantrekke lijk tweede plan bleek vervolgens niet realiseerbaar. De gemeente heeft zich daarna bezonnen op een herzien pro gramma van eisen, dat aan het huidige plan ten grondslag ligt: Met de N.Z.H.V.M. is in beginsel overeenstemming bereikt om het westelijke gedeelte van het ten zuiden van het station gelegen plein te bestemmen voor autobussen. Dit pleingedeelte zal met zorg gedetailleerd worden mede met het oog op de voetgangers, die zich vanuit de westelijke stationsuitgang langs de Kruisweg naar de stad begeven. Ook zal men vanaf het eerste perron ver keersvrij over een ontworpen loopbrug en het plateau van de aan de oostzijde van het plein voor ruim 400 auto's geprojecteerde parkeergarage te voet de Jansweg kunnen bereiken. Voorgesteld is om de aan het eerste perron grenzende overkapping boven de taxistandplaats te vervangen door een terras, waarboven een res taurant en vergaderzalen zullen kunnen komen met uitzicht op de stad. Aan de zuidzijde van het westelijk pleingedeelte is een gebouwen- groep ontworpen, welke voornamelijk kantoren zal bevatten. Het zal gelukkig niet al te hoog worden, terwijl bovendien aan de westzijde, langs de Kruisweg, waar ook enige winkels waarboven woningen zullen komen, de bouwhoogte trapsgewijs naar het zui- 16

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 18