den toe verlaagd zal worden. Aan de oostzijde is tevens een traps gewijze verlaging van de bouwhoogte gedacht als overgang naar de aan die kant van het plein ontworpen gebouwengroep met een hoog flatgebouw langs de zijde van de Jansweg. Onder de kanto ren Is gerekend op ruimten voor showroom en in de oostelijke gebouwengroep op een evenementenhal. Dit is zeer in t kort de essentie van het nieuwe plan. Het zal natuurlijk nog nader moe ten worden uitgewerkt. Met de realisering er van - de totale kos ten zijn globaal geraamd op 35 miljoen - hoopt men in het voorjaar van 1973 een begin te maken. Met de oplossing van de problemen t.a.v. de Grote Markt is men nog lang zo ver niet als met die van het stationsplein. De onze kerheid, wat er met de gebouwen van het voormalig café-restau rant Brinkmann zal gebeuren, is een belemmering om tot een goede oplossing te komen. Op een verder in dit verslag genoem de belangwekkende tentoonstelling was het nodige over de ge schiedenis van de Grote Markt en visies voor de toekomst te vin den. Met de bouw van een nieuwe vleugel bij de te restaureren en tot Stadsbibliotheek te bestemmen Stadsdoelen, is begonnen. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg en de Rijkscommissie heb ben blijkbaar tegen deze bouw, welke wordt uitgevoerd op het terrein van een beschermd monument, geen bezwaar gemaakt. Met betrekking tot de bestaande bebouwing waren in het oor spronkelijke project nog enige kleine verbeteringen aangebracht. Ontwikkeling van de Vereeniging „Haerlem in 1972 Moest in het vorige jaarverslag vermeld worden dat ons ledental ten opzichte van het jaar daarvoor wat was verminderd, thans kan gelukkig worden medegedeeld dat het weer aanzienlijk is ge stegen, en wel tot ruim 1160. Dit is mede bereikt dank zij de in spanning van verschillende onzer leden, die nieuwe leden hebben aangemeld. Dit keer mag onze voorzitter eens met ere genoemd worden, wien geen moeite te veel is om personen, die culturele en maatschappelijke belangstelling bezitten, over te halen tot on ze vereniging toe te treden. Het is een verheugend verschijnsel dat ook jongere mensen de weg naar ons beginnen te vinden. 17

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 19