Verderop in de Frankestraat, naast nr. 18, staat nog een poort uit de achttiende eeuw, welke toegang gaf tot de voormalige slachtplaats. Na de interessante mededelingen van de heer Dijkema over de Doopsgezinden en hun kerk, werd gepauzeerd en van een kopje koffie of thee, aangeboden namens de Kerkeraad genoten. Ver volgens werd het gezelschap in groepen rondgeleid door mevrouw Hoog-Waarnaars, lid van de Kerkeraad, de heren Dijkema en ds. Hoekema. Het was een interessante wandeling door het in de loop van vele jaren ontstane gebouwen-complex, waarvan een maquette kon worden bekeken. Ook konden de aanwezigen een exemplaar van het boekje „Van de schuilkerk naar de wereld- verkrijgen. Bestuur In de jaarvergadering werden de periodiek aftredende bestuurs leden Breuning en Phaff, die zich beide herkiesbaar hadden ge steld, bij acclamatie herkozen. In dezelfde vergadering werd de nieuwe directeur van het Frans Hals museum, de heer D. H. Couvée, die bereid was gevonden de vacature te vervullen, welke was ontstaan door het altreden van de heer H. E. Stenfert Kroese, tot bestuurslid gekozen. Ten aanzien van deze benoeming had de heer F. J. J. M. Haak man van den Bergh liever gezien dat een jongere was voorgedra gen. De voorzitter wees hem er echter op dat de heer Couvée wat zijn leeftijd betreft tot de jongeren gerekend kan worden, die reeds over een ervaring beschikken, welke van veel nut voor onze vereniging kan zijn. In 1972 vergaderde ons bestuur vijf keer in de Tadema-kamer van de Hoofdwacht. Tevens werd in dat jaar de Tadema-kamer enkele malen beschikbaar gesteld voor vergaderingen van een ge zelschap onder leiding van prof. mr. dr. C. A. van Swigchem, lid van het algemeen bestuur van de Bond Heemschut, voor ver gaderingen van het bestuur van de Stichting „Diogenes Haarlem en voor vergaderingen van de Stichting Contactcentrum voor Re gionale en plaatselijke geschiedbeoefening in Noord- en Zuid- Holland. 21

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 23