onze leden op deze zaterdag-ochtend een inleiding aanhoren van mr. C. J. De Bruyn Kops, conservator Rijksmuseum, over de tentoonstelling in de Teyler's Stichting van werken van de schil der Wijbrand Hendriks. Deze schilder werd geboren in 1744 te Amsterdam en stierf te Haarlem in 1831. Hij was van 1786 tot 1819 custos van Teyler's fundatie en bewaarder van de kunstver zamelingen. Op de tentoonstelling, welke onze leden gratis kon den bezoeken, waren behalve portretten ook het schilderijtje van het interieur van de Nieuwe kerk, dat eigendom is van het Frans Hals museum, en andere Haarlemse interieurs alsmede verschil lende Haarlemse stadsgezichten te zien. 24 augustus In verband met een ten bate van de Stichting Res tauratiefonds Grote- of Sint Bavokerk in de consistoriekamer van die kerk gehouden tentoonstelling van oud Nederlandse tegels uit zijn verzameling, hield de heer Dingeman Korf een korte in leiding over de historie van vervaardiging en gebruik der tegels en de afleiding der namen Majolica en Fayence. Vervolgens liet hij schitterende lichtbeelden zien, alle betrekking hebbend op de door hem tentoongestelde tegels. Daardoor vergrootte hij de waardering en belangstelling van de ongeveer 200 bezoekers voor het tentoongestelde. Een aantal der aanwezigen gaf zich als vrij williger op om toezicht te houden, terwijl onze vereniging ter plaatse nog een aantal nieuwe leden kon boeken. 30 september De najaarsexcursie, - ook ditmaal weer door ons bestuurslid jhr. F. W. A. Beelaerts van Blokland op zeer te waar deren wijze voorbereid en geleid, nu met medewerking van ons lid ir W. H. van Marle - ging naar Deventer, een der oudste steden van ons land, ontstaan op de hoge oever van de IJssel. Nadat het gezelschap, dat uit ongeveer 80 deelnemers bestond, per trein te Deventer was aangekomen, werd van het station ge wandeld naar het Stadhuis. Ook in de binnenstad van Deventer zijn, evenals te Haarlem, verschillende straten tot wandel-domein gemaakt, waardoor men rustig van menige mooie oude gevel kan genieten. Ten Stadhuize werden onze leden door de burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein, ontvangen. In zijn sympathieke toespraak stipte de burgemeester vele interessante aspecten en problemen uit de ge- 24

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 26