gezichten dia s te tonen, wist spreker een boeiend beeld van de hofjes in verband met de oude stad en haar geschiedenis op te roepen. Ook besteedde hij ruime aandacht aan de huidige pro blematiek der hofjes in verband met de maatschappelijke ver anderingen in onze eeuw: bejaardenhuisvesting, restauratie-mo gelijkheden, eventuele andere bestemmingen voor b.v. studenten huisvesting. Deze beschouwingen waren zeker ook voor het hui dige beheer van de Haarlemse hofjes van belang. Restauratiefonds Er kan gelukkig melding van gemaakt worden dat momenteel een drietal kleine objecten in behandeling zijn, welke voor subsi diëring uit dit fonds in aanmerking komen. Gehoopt wordt dat de uitvoering hiervan in 1973 haar beslag zal krijgen, zodat daarover in het volgende jaarverslag gerapporteerd zal kunnen worden. Het lijkt hier niet overbodig nog eens te wijzen op het artikeltje in ons jaarboek van 1970 over „De Stichting Restauratiefonds van de Vereeniging ,Haerlem' Het zijn vaak verwaarloosde, soms ontbrekende of verkeerd herstelde onderdelen, welke een overigens waardevolle gevel afbreuk doen. Wij hopen dat eigenaren en belanghebbenden de weg naar ons zullen vinden om door subsidie uit het fonds verbetering in hun panden aan te brengen. Het is niet alleen van belang voor het in stand houden van het eigen bezit, maar draagt ook bij tot het zo gaaf mogelijk houden van het stadsbeeld. Nieuw uitgekomen boeken De reeds in het vorige jaarverslag aangekondigde tweede, geheel herziene en bijgewerkte druk van het boek „Haarlemse Hofjes" door ons erelid mej. dr. Gerda H. Kurtz is in 1972 verschenen. Het in een nieuw, aantrekkelijk kleed gestoken boek is op zorg vuldige wijze voor onze vereniging uitgegeven door Schuvt Co c.v. In het verslagjaar gaf het Gemeentebestuur van Heemstede een keurig verzorgd en mooi geïllustreerd boek uit van de hand van mr. J W. Groesbeek, Rijksarchivaris in Noord-Holland, getiteld 28

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 30