king met andere instanties, organisaties en burgers. Tijdens deze tentoonstelling hield op vrijdagavond 17 november drs. ,T. J. Temminck, adjunct-gemeentearchivaris, een inleiding over de geschiedenis van de Grote Markt; sprak op donderdag 23 november de heer J. Zuidema, hoofd afd. Verkeer van Open bare Werken, over: „Wat kan O.W. voor de voetganger doen?; en werd op maandag 27 november een discussie over de plannen van de Grote Markt gehouden onder leiding van de heer Peter Lohr. In verband met de toekomstplannen voor de Grote Markt moge hier nog vermeld worden dat ons bestuur zich bij brief van 7 ok tober tot het Gemeentebestuur van Haarlem heeft gericht met het verzoek niet tot definitieve opstelling van het beeld van Arthur Spronken op de Grote Markt over te gaan: noch de waar dering voor het ongetwijfeld karakteristieke beeld, noch het aan zien van de Grote Markt zijn ons inziens met een plaatsing al daar gediend. Een goed gekozen opstelling van het beeld in een der moderne wijken zal het veel beter tot zijn recht doen komen. Ontvangsten Op zaterdag 13 mei werd een gezelschap leden van de Vereniging Oud Leiden onder aanvoering van de heren dr. S. J. van Oost- rom, voorzitter en dr. Th. J. Meijer, secretaris van de excursie commissie ontvangen op de Hoofdwacht, waarbij ook ons erelid, mr. C. M. J. de Jongh, aanwezig was. Vervolgens werd de Grote kerk bezichtigd onder leiding van de koster, de heer Vennik. Na in Wienerwald te hebben geluncht, werd een excursie langs de Haarlemse Hofjes gemaakt, waarbij ons bestuurslid, de heer Wiegel, en de leden mej. van Dusschoten en de heer Hoeben de voorzitter en de secretaris bijstonden bij het rondleiden van het gezelschap. Op woensdag 1 en 15 november werd 's avonds de Hoofdwacht voor onze leden opengesteld. Op de eerste avond gaf de heer Wiegel en op de tweede avond onze voorzitter een toelichting op de geschiedenis van de Hoofdwacht en op de inrichting van onze bestuurskamer, welke grotendeels te danken is aan een legaat van onze vroegere voorzitter, de heer J. L. Tadema. 30

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 32