Consultatie te Haarlem, welk bureau regelmatig iedere vrijdag middag in het gerechtsgebouw aan de Jansstraat 81 zitting houdt. Bijzonder veel werk en tijd heeft Blankevoort besteed aan de filosofie. Tussen de twee wereldoorlogen volgde hij regelmatig met zijn vrouw colleges van prof. Hessing te Leiden, de opvolger van prof. Bolland. Vele jaren was hij secretaris van de Bolland Stichting en heeft daarvoor bijzonder veel werk verricht. Hij dacht evenals Bolland en Hessing in de geest van Hegel. Bij ge sprekken en in speeches wist Blankevoort op heldere wijze aan zijn filosofische gedachten uiting te geven. Van zijn werkzaam leven getuigt ook zijn functie als secretaris van de afdeling Haarlem van het Nederlands Genootschap tot Reclassering, een functie, die hij 47 jaren vervulde. Zijn werk is ook zeer gewaardeerd, hetgeen bleek bij zijn aftreden toen hij tot erelid van de Haarlemse afdeling werd benoemd. In 1963 was mr. Blankevoort Officier in de Orde van Oranje- Nassau geworden, als waardering voor zijn verdiensten op veler lei gebied. Ook op politiek terrein heeft hij zich bewogen en was van 1933 tot 1939 lid van de Haarlemse gemeenteraad voor de Liberale Staatspartij. Voorts kan nog vermeld worden, dat hij vele jaren secretaris is geweest van de commissie van besturen der provin ciale ziekenhuizen. Hoewel geen geboren Haarlemmer heeft Blankevoort het groot ste gedeelte van zijn leven in Haarlem gewoond en gewerkt. Hij was een bekende Haarlemse figuur, die terecht heeft verdiend in het jaarboek van „Haerlem" herdacht te worden. J. G. Bettink 51

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1972 | | pagina 53