128 werd om deze goederen tegen de taxatieprijs aan te kopen 52, een omvangrijke collectie kerkelijke kostbaarheden. Aan de hand van een bewaard gebleven lijst, waarin de door het Seminarie verworven voorwerpen met de te betalen prijs be schreven zijn, is het mogelijk om een beeld te krijgen van de omvang van deze imposante aankoop 5S. Tevens kon hierdoor van talrijke stukken in de huidige Warmond-Collectie worden vastgesteld dat ze eens deel uitmaakten van het bezit van Baron van Wijkerslooth. Ten onrechte staan een aantal objecten met een profaan karakter in deze inventaris als altaarzilver vermeld. Men denke hierbij aan de twaalf tafelkandelaars, waarvan er acht in Louis XIV- en vier in Louis XVI-stijl zijn uitgevoerd (cat. nrs. 117-118, 121, 137-138, 149-151, 158-161), en aan de tabernakellusters, waar mee de prachtige Haagse rococo-wandarmen bedoeld worden (cat. nr. 146-147). Voorts kunnen de zilveren blaker (cat. nr. 186), de bel met het wapen van de familie Ram (cat. nr. 87), het inktstel (cat. nr. 190) en het vele tafelzilver tot het huisraad van mgr. Van Wijkerslooth gerekend worden. Een niet minder belangrijke aanwinst voor het Seminarie vorm den de kunstvoorwerpen van typisch religieuze aard. Afgezien van zilverwerk, zoals canonborden, ampullen en altaarkande laars, behoorden hiertoe talrijke misgewaden, waarvan er in de loop der jaren echter enkele ten offer zijn gevallen aan slijtage. Verder dient een kruis met een ivoren corpus vermeld te worden, dat blijkens de signatuur in 1741 door de Antwerpse meester Wouter Pompe vervaardigd is 54. Ook zal Warmond uit deze boedel enkele interessante getijden boeken verkregen hebben, hoewel die niet in de genoemde lijst zijn opgenomen. De schutbladen van deze voornamelijk uit de vijftiende eeuw daterende werken zijn beschreven met aanteke ningen betreffende de genealogie van de families Ram en Oem, waaraan mgr. Van Wijkerslooth in vrouwelijke linie geparen teerd was. De manuscripten zijn in 1907 door het Seminarie in bruikleen afgestaan aan het Bisschoppelijk Museum te Haar lem 55. Niet alle voorwerpen die door de Stichting Duinzigt te gelde ge-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 130