13 op 12 november 1973 eveneens een bezwaarschrift aan de Ge meenteraad gezonden. Nog afgezien van de overweging dat de plaats aan de Damstraat ook om verkeerstechnische redenen on geschikt is, zou, om voldoende capaciteit aan de garage te kun nen geven, zo'n gebouw in deze omgeving ongetwijfeld te mas saal, te hoog en van te afwijkende architectuur moeten worden. Op ons rekest ontvingen wij van Burgemeester en Wethouders van Haarlem ten antwoord dat de problematiek met betrekking tot de verkeers- en parkeersituatie in dit stadsdeel nog steeds een onderwerp van studie en overleg is. Wij verwachten dat daarbij ook de plannen voor de gebouwen van het voormalig restaurant Brinkmann en de daarmede samenhangende verkeerskwesties wel betrokken zullen worden. Wij hopen dat uiteindelijk als resultaat bereikt moge worden dat de Grote Markt weer als levend cen trum van onze stad zal kunnen fungeren. Dat de diensten van Openbare Werken in den lande zich inten sief bezig houden met de renovatie van onze steden, bleek tijdens het congres dat het Nederlands Instituut van Directeuren en Ingenieurs van Gemeentewerken te Haarlem heeft gehouden op 25 en 26 mei 1973. Uw secretaris was daarbij aanwezig. Ter gelegenheid van dit congres is een speciaal, goed geïllustreerd Haarlem-nummer van het tijdschrift „Gemeentewerken" uitge komen waarvan onze vereniging een exemplaar toegezonden kreeg. Inmiddels is de eerste paal geslagen voor de bebouwing van het Stationsplein. Over het plan voor dat plein is mededeling ge daan in het vorige jaarverslag. Saneringsplannen in andere stadsdelen zijn nog steeds in discus sie. In een volgend jaarverslag kunnen daarover misschien nade re - meer concrete - mededelingen gedaan worden. Teloorgaan van cultuur-historische waarden De hoop, uitgesproken in het jaarverslag 1970, dat een oplossing gevonden zou kunnen worden, waarbij de panden Leidsevaart 4-6 behouden zouden kunnen blijven, is helaas niet in vervulling gegaan. Beschadiging tijdens brand in het voormalige Krelage- huis en vervolgens door storm noopte tot sloping van deze aar-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1973 | | pagina 15